VAN OO VOORZITTER Toen het verenigingsleven nog volop bruiste... het versturen van video boodschappen, het delen van video's uit ons digitale erf goed archief en het inzetten van een telefoonteam heb ben we zo stap voor stap het verenigingsleven (digitaal) ingevuld en daaraan kleur proberen te geven. Afgaand op de vele positieve reacties die we van de leden hebben ontvangen kan ik zeggen dat we hierin goed zijn geslaagd. De lockdown periode heeft ons als bestuursraad ook de kans gegeven om versneld na te denken over onze Vereniging en in het bijzonder over de vraag wat voor een voetbalvereniging wil len we nu eigenlijk willen zijn? Hoe kunnen we meer verbinding tussen de leden creëren? Wat is ons bestaansrecht en hoe hou den we de vereniging levendig? Wat verwachten wij van de leden als zij lid zijn van deze prachtige club? Deze en vele andere vra gen hebben wij onszelfin de maanden maart, april, mei en juni van dit verenigingsjaar gesteld. Ons doel was om helder te krijgen hoe we de club en de vereniging in de komende jaren levendig, actueel en zinvol laten zijn. Het heeft een zeer levendige discussie opgeleverd met als uitkomst dat we een afgerond strategisch document hebben kunnen maken. In het nieuwe verenigingsjaar (najaar 2020) willen wij dit document met de leden bespreken en hun reacties meenemen om uiteindelijk in de ALV van december een definitief stuk te kunnen presenteren. Met het sluiten van het verenigingsjaar op 30 juni 2020 is de situatie op en rond de velden bij de Toekomst iets ten positieve gewijzigd.We konden weer trainen voor de nieuwe competities maar de toegang tot het complex bleef voor de leden alsnog zeer beperkt. Het'digitale' verenigingsleven wordt ook in het nieuwe verenigingsjaar gecontinueerd, maar eerlijk gezegd kan een digi taal contact nooit de persoonlijke en warme ontmoetingen die wij als leden onder elkaar hebben vervangen. Daarom hoop ik van harte dat we in het nieuwe seizoen het aloude verenigings leven op enig moment weer kunnen oppakken. Het jaarverslag van de vereniging AFCAjax is voor mij als bestuursvoorzitter een belangrijk document om namens de bestuursraad aan de leden te rapporteren over het afgelopen verenigingsjaar.Als ik het afgelopen verenigingsjaar met één woord moet typeren komt het woord bizar meteen bij mij op. De competities verliepen voor zowel onze betaalde voetballers, de jeugdteams als de Zaterdagelftallen goed. Op de Toekomst bruiste het van de voetbal- en ledenactiviteiten, er hing in de kantine altijd een gezellige sfeer en iedereen was hoopvol gestemd dat naast Ajax I er nog vele kampioenschappen te ver wachten zouden zijn bij de andere elftallen. Hoe bruusk is dit allemaal gestopt op I5 maart 2020. Het verenigingsleven kwam na de lockdown aankondiging van de regering met een schok tot stilstand.Wedstrijden en trainingen werden per direct stopgezet en de Toekomst werd gesloten. Nu was mijn benoeming tot voorzitter ook al bizar te noemen omdat ik op de ALV van 4 december 20I9 verstek moest laten gaan wegens ziekte, terwijl mijn benoeming op die vergadering gepland stond. Door een Buitengewone Algemene Ledenvergadering uitte schrijven op 23 januari 2020 kon ik het stokje van de inmiddels tot erevoor zitter benoemde Hennie Henrichs op die dag overnemen. Ons verenigingsjaar 20I9-2020 kent in feite door de uitbraak van de Coronacrisis twee gezichten. Het eerste halfjaar (onder voorzit terschap van Hennie) verliep het voetbalseizoen voor zowel de jeugd en de Zaterdagamateurs en voor de professionals van Ajax I en Jong Ajax goed, maar de tweede helft van het voetbal seizoen kende al vroeg in het voorjaar een abrupt einde. Het resultaat was dat er geen ontmoetingen meer konden plaatsvin den met en tussen de leden in onze kantine, bij wedstrijden of in ons ledenrestaurant in de Johan Cruijff ArenA. Ook onze Alge mene Ledenvergadering in april moesten we helaas annuleren. Daarnaast gaf de KNVB al snel aan dat er op amateurniveau geen kampioenen aangewezen zouden worden en even later werd dit beleid doorgetrokken naar het gehele betaalde voetbal. Het was al met al een bizarre gewaarwording maar tegelijkertijd wel de realiteitwaarbinnen wij als bestuursraad moesten acte ren. Hoe houd je nu contact met je leden als het voetbalseizoen zo abrupt stopt? Die vraag hield ons sterk bezig.Al vrij vroeg kwamen wij tot de conclusie dat bijzondere omstandigheden vragen om creatieve oplossingen. Centraal bij ons stond de over tuiging datwe in contact wilden blijven met alle leden en daarbij in het bijzonder met de wat oudere en mogelijk kwetsbare leden. Met het starten van een wekelijks online nieuwsupdate,

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 7