Lucky Ajax Vele coryfeeën waren present op het wederom zeer geslaagde Lucky Ajax Gala 2020. Ook in 2020 organiseerde Lucky Ajax zijn traditionele Nieuwjaarsfeest in Huis ter Duin. Dit jaar waren er maar liefst 190 gasten aanwezig, waaronder leden van de bestuursraad, directie, sponsors, leden van de RvC, weduwen en veel leden van Lucky Ajax met hun dames. We genoten met elkaar wederom van fantastische artiesten: Esther Piereweijer, Opera, Gospel koorjoy en Karin Bloemen.Alle artiesten werden wederom begeleid door het combo van Michael. Of deze Nieuwjaarsbijeenkomst ook in 2021 zal door gaan is natuurlijk sterk afhankelijk hoe corona zich gaat ontwikkelen in het najaar. Hennie Henrichs: sleutelfiguur bij de oprichting van Lucky Ajax De scheidende bestuursraad voorzitter Hennie Henrichs was één van de drijvende krachten in het toenmalige bestuur dat het besluit genomen heeft waardoor Lucky Ajax, nu 28 jaar geleden, is opgericht! Hij was van mening dat Ajax zijn voormalige eerste-elftalspelers méér bij de club betrokken moesten worden. Het Lucky Ajax-bestuurwil Hennie nogmaals harteljk bedanken voor zijn rol. Daarmee heeft hij immers veel voormalige eerste-elftalspelers een groot plezier gedaan. De overleden leden in dit verenigingsjaar Helaas zijn er in dit verenigingsjaar wederom een aantal leden van Lucky Ajax ons ontvallen. Dit zijn: Jacques Brokx, hij speelde 25 wedstrijden in het eerste elf tal in de periode 1954-1956. Willy Schmidt, hij speelde 82 wedstrijden in het eerste elf tal in de periode 1956-1959. Eddy Pieters Graafland kwam in 125 wedstrijden voor het eerste elftal uit in de periode 1953-1959. Wim Suurbier en Barry Hulshoffhebben een belangrijk aandeel gehad in het Ajax elftal dat vanaf 1966 wereldwijd bekend werd met technisch prachtig totaalvoetbal. Zij maakten deel uit van het elftal dat fantastische resultaten behaalde in Europa en de wereld. Beide spelers zijn zeer belangrijk voor Ajax geweest! Wim Suurbier speelde maar liefst 501 wedstrijden voor Ajax; hij werd zeven keer kampioen met Ajax; hij speelde in vier 4 Europa Cup l-finales en won er drie op een rij. Wim won vier keer de KNVB-beker en één keer de wereldbeker. Hij speelde in 1974 en 1978 met het Neder lands Elftal de WK-finale tegen Duitsland respectievelijk Argentinië.Wim speelde maar liefst 60 interlands in Oranje. Barry Hulshoff speelde 385 wedstrijden voor Ajax. Hij werd zeven keer kampioen met Ajax en won drie keer de Europa Cup l, éen keer de wereldbeker en twee keer de UEFA Cup. Barry won daarnaast vier keer de KNVB-beker. Na zijn voetbal- en trainerscarrière (o.a. ook bij Ajax) was Barry uiteindelijk ook persoonlijk trainer van Matthijs de Ligt (vanaf zijn 15e jaar). Ik ben ervan overtuigd dat Mat thijs verdedigend veel van Barry heeft geleerd!

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 64