Ajax Foundation In december vond in de in een sfeervol jasje gestoken Johan Cruijff ArenA voor de vierde keer het Ajax Gala plaats. Ajax wil talent laten bloeien, zowel binnen als buiten het veld en binnen en buiten de club. Het doel van de Ajax Foundation is om de magie van Ajax en de kracht van voetbal in te zetten om de jeugd te stimuleren het beste uit zichzelf te halen. De Ajax Foundation wil zodoende jongeren kansen aanreiken die ze anders wellicht niet aangereikt zouden krijgen.Ajax wil een centrale positie innemen op maatschappelijk gebied in de hoofdstad én ver daarbuiten en daarmee zoveel mogelijk waarde creëren voor de samenleving. Dat doet Ajax via de Ajax Foundation, die is opgericht op 18 maart 2010 als een onafhankelijke, maar aan AFC Ajax NV gelieerde stich ting. Opleidingsprogramma In de eerste helft van het verslagjaar is Ajax op vele scholen van startgegaan met de Life Skills Clinics en de Ajax Fair Play workshop. Meer dan 9.000 basisschool kinderen maakten spelenderwijs kennis met de normen en waarden van Ajax. Mede door in te spelen op actuele maatschappelijke thema's (o.a. racisme) worden jongeren van klas I en 2 in het voortgezet onderwijs in de Fair Play Workshop uitgedaagd om met elkaar in gesprekte gaan. In 2020-202I wordt samen met maatschappelijk partner ABN AMRO het project S'COOL uitgerold. Dit is een scholencompetitie voor jongeren uit klas 3en4in het voortgezet onderwijs. Fondsenwerving In december vond het Ajax Gala, met als thema The Art of Football, plaats. Daarbij is een recordbedrag opgehaald voor de projecten. De Charity Matchday in januari stond geheel in het teken van het Emma Kinderziekenhuis. Samen met de supporters hebben we ook hier een prachtig bedrag opgehaald. Ook werden op deze dag sei zoenkaarten van jeugdleden en leden van de vereniging ter beschikking gesteld aan kinderen en jongeren uit kwetsbare doelgroepen. Met de opbrengst is een Ajax Playground gebouwd in het kinderziekenhuis. COVID-19: een onzekere periode Vanwege de uitbraakvan COVID-I9 waren we in maart genoodzaakt om alle projecten in Amsterdam en omstre ken stil te leggen. Bovendien ging het feestje vanwege het I0-jarig bestaan van de Ajax Foundation op I8 maart 2020 uiteraard niet door.Alleen online is er op gepaste wijze aandacht aan besteed. De Ajax Foundation heeft een donatie gedaan aan het Corona Research Fonds. Dat is een fonds dat onderzoek doet naar een oplossing tegen het Corona virus. Door de gefaseerde versoepe ling van de RIVM-richtlijnen was het gelukkig wel moge lijk om aan het eind van het verslagjaar weer een aantal Life Skills Clinics op de basisscholen te organiseren. De laatste uitvoering werd feestelijk afgesloten met een bezoekvan Ajax-speler Donnyvan de Beek. For the Future We zijn ons bewust van de uitdagingen die het komende verslagjaar op ons pad komen. De maatschappij heeft harde klappen te verduren (gehad) en we zullen met zijn allen hard aan de slag moeten om met elkaar een weg te vinden binnen 'het nieuwe normaal'. Jeannette Jongejans

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 61