Ajax Academy Club 'Ajacieden voor altijd' Jan Buskermolen: Het zijn stuk voor stuk echte Ajacieden' 09 Op 1 maart kwam de Ajax Academy Club bijeen. Speciale gast op de Toekomst was voormalig directeur Jeugdopleiding Co Adriaanse. Doel van de Ajax Academy Club (AAC) Het belangrijkste doel van de Ajax Academy Club is om de band tussen de club en voormalige jeugdspelers te bestendigen. Binding en betrokkenheid zijn daarbij de toverwoorden.Vooral voetballers die de club hebben (moeten) verlaten blijven op die manier toch bij Ajax betrokken. De ereclub van voormalige jeugdspelers van de Toe komst telt ruim 200 leden. Dit seizoen vierde de Ajax Academy Club op 8 november 2019 haar twaalfeneen halfjarig bestaan. Tot de prominente leden van de Ajax Academy Club behoren onder anderen Daley Blind, Davey Klaasen,Joël Veltman, Carel Eiting, Matthijs de Ligt en Marc Stuut. Nieuwe leden De Ajax Academy Club is na ditvoetbalseizoen weer een aantal leden rijker. De volgende jeugdspelers hebben allen de club inmiddels verlaten na er zes jaar of langer in de jeugdelftallen te hebben gespeeld: Ilias Ait Ben Ichou Mohammed Belfqih Luca Messori Devin van der Valk Lev Lenssen Xion Dubois Dani Brussee Ezra Doest Chesron Oostwoud De bovenstaande spelers kregen het certificaat uitgereikt uit handen van Edmond Claus respectievelijk Michel Kreek na afloop van hun laatste training van het seizoen 2019-2020. Dit gebeurde in het bijzijn van de selectie en het team, de trainers en de teammanager. Normaliter gebeurt de uitreiking veel feestelijker tijdens de afslui tende Schalenavond, maar vanwege de bekende Covid-19 maatregelen moesten we dit keer alles anders organise- Jaarlijkse reünie De jaarlijkse reünie van de Ajax Academy Club vond dit jaarop I maartplaatsop de Toekomst, voorafgaandaan de wedstrijd Ajax-AZ. Later bleek deze datum goed gekozen: het was de laatste thuiswedstrijd van Ajax I in het seizoen 20I9-2020. Het werd een gezellige bij eenkomst die werd bijgewoond door een groep van Academy Club leden in bijzijn van diverse Ajax-leden. Bestuurslid Jan Buskermolen refereerde in zijn openings woord aan het doel van de Ajax Academy Club.'We nodigen alle jongens die lid zijn van de AAC ieder jaar één keer voor een thuiswedstrijd uit. Het zijn stuk voor stuk echte Ajacieden.Wellicht kunnen zij in de toekomst, na hun actieve carrière, op een andere wijze weer betrokken raken bij de club, bijvoorbeeld in een technische of bestuurlijke functie, of als speler in de Ajax Zaterdagafdeling'. Ambassadeur Vanuit de bestuursraad zijn er door de jaren heen diverse ideeëngelanceerdomde AAC van nieuwe impulsen te voor zien. Eén idee is inmiddels geëffectueerd, namelijk de benoeming van een ambassadeur. Jan Buskermolen haalde in dat kader onder luid applaus Co Adriaanse naar voren. Als voormalig Hoofd Jeugdopleiding herkende hij diverse oud-pupillen in de zaal. Co Adriaanse heeft de eer om tot eerste ambassadeur van AAC te zijn benoemd en hij kreeg het bijbehorende certificaat uit handen van Jan Buskermolen. De trotse vader van Dylan Hoogerwerf nam namens zijn zoon (die op dat moment in het buitenland verbleef) het certificaat in ontvangst uit handen van Hoofd Jeugdoplei ding Saïd Ouaali. Mitchel Bakker kon eveneens niet aan wezig zijn in verband met contractuele verplichtingen bij PSG in Parijs. Hij zal zijn certificaat op een later moment uitgereikt krijgen. Ed Lefeber

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 59