Jeugdscouting 2019-2020 B8 Ajax Talentendagen zijn van eminent belang voor het scouten van jeugdig voetbaltalent. De afdelingjeugdscouting bestaat uit II werknemers. Naast Hoofd Jeugdscouting, CasimirWesterveld, werken I0 professionele jeugdscouts* - bijna allemaal in fulltime dienst - dagelijks om de beste spelers van Nederland en Europa in kaart te brengen. Deze werknemers worden daarbij ondersteund door iets meer dan I00 vrijwillige jeugdscouts. Jeugdscouting brengt de beste spelers in de leeftijden van 6 tot en met I6 jaar in kaart om de 08 tot en met 0I7 teams van Ajax te voorzien van spelers. Vanaf aankomend seizoen zal de grens van Jeugdscouting worden opgetrokken tot en met de0I9en zodoende verantwoordelijk zijn voor de instroom van nieuwe spe lers binnen de gehele jeugd. HenkVeldmate en zijn colle ga's zullen zich vanaf aankomend seizoen om die reden volledig richten op nieuwe spelers voorJongAjax en Ajax I. Herkennen, beoordelen, aantrekken Om de Nederlandse jeugd zo goed mogelijk in kaart te brengen coördineren verschillende professionele jeugd scouts gebieden in Nederland. Binnen deze gebieden sturen zij de vrijwillige jeugdscouts aan om op deze manier efficiënt en effectief de beste jeugdspelers in kaart te brengen. Dit proces begint bij het herkennen van talen ten. Zodra betreffende spelers zijn herkend als talentvol, worden deze spelers beoordeeld. Pas als de spelers door verschillende scouts positief zijn beoordeeld, gaat de afde ling over tot het aantrekken van die spelers. Indien moge lijk zullen voorafgaand aan deze laatste fase de spelers een stagetraject afwerken, opdat de spelers nog beter kunnen worden beoordeeld. De Ajax-spelers zijn immers de beste referentie. Nederland en Europa Ajax gelooft erin dat hoe eerder een speler in de oplei ding terechtkomt, hoe meer deze zich optimaal kan ont wikkelen. De nadrukvoorjeugdscouting ligt dan ook bij (Nederlandse) onderbouwspelers**.Vanaf I6 jaar mogen spelers in Nederland een contract tekenen. Dit geldt voor de Nederlandse spelers, maar evengoed voor EU- spelers. Om die reden is Jeugdscouting ook constant op zoek naar de nieuwe Eriksen ofVertonghen. Ons netwerk in Europa is groot en meesterscouts als John Steen Olsen en Urbain Haesaert hebben hierin een belangrijke rol. Statistieken Data zijn steeds belangrijker geworden in het werkveld van scouting. Deze maken het leven overzichtelijker: aan de hand van data (en videobeelden) weet de afdeling eer der en beter waar de grootste talenten lopen. Feit blijft wel dat'live beoordeling' doorslaggevend is in het maken van uiteindelijke keuzes. Voor de gehele jeugdopleiding zijn voor aankomend seizoen 62 nieuwe spelers aangetrokken. 47 van hen zijn afkomstig van een amateurvereniging.Van de 62 zijn er 2 voor de bovenbouw, I3 voor de middenbouw en 47 voor de onderbouw. Hetgebied Amsterdam is de hof leverancier met ruim een derde van de aangenomen spelers. CasimirWesterveld Peter Musters, Peter van der Hengst, Rob Kalse, Wim Kwakman, Martijn Middelbeek, Ronald de Jong, Co Jager, Paul Schuckmann, Erik Tammer en Nick Vermast. Onderbouw O8-O12 Middenbouw O13-O16 Bovenbouw O17-O19

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 58