Ajax Erfgoed Huisfotograaf Louis v.d Vuurst bezorgt Ajax Erfgoed bij pensionering een schat aan fotomateriaal. Na het bijna sprookjesachtige seizoen 2018 2019 is het afgelopen voetbalseizoen op een wel zeer vreemde manier ten einde gekomen.Toch hebben zich op erfgoedge- bied nog wel een aantal interessante ont wikkelingen voorgedaan. Zo zijn er nieuwe bestuursleden ingetreden. Daarnaast zijn verschillende objecten in diverse vitrines vervangen en is er zelfs een Ajax-shirt in bruikleen naar het buitenland gegaan. Het gaat om een historisch shirt voor de EK tentoonstelling in het museum van voetbal club Athletic Club de Bilbao. Vitrines Johan Cruijff ArenA In de vitrines in dejohan Cruijff ArenA zijn de nodige wijzigingen doorgevoerd: Jack Spijkerman heeft samen met Erfgoed stagiair Rijk Rauwerdinkverschillende historische shirts en objecten vervangen.Wellicht was u dit al opgevallen bij het verlaten van het ledenrestaurant en heeft u ook een blik kunnen werpen op de vanenvitrine op niveau vier. Zo niet, dan is dat zeker de moeite waard. Een prachtige daad Vermeldenswaard is ook de première van de documentaire'Een Prachtige Daad' over de jeugdspelers van Ajax, DWS, DeVolewijc- kers en BlauwWit, die tijdens de honger winter logeerden bij gastgezinnen vanVV Heerenveen. Elders in dit jaarverslag beste den de Erfgoed vrijwilligers Evert Vermeer en Max Flam daar aandacht aan. Het is een indrukwekkend document geworden. Oral History Ook dit seizoen zijn er weer markante Oral History interviews afgenomen doorVanessa de Gaay Fortman, Jack Spijkerman, Pim van Bezooijen en Mark Stuy. Daarnaast is, naar aanleiding van het'bewegend beeldplan', geschreven door stagiair Laurie Smit, de eerste batch historische (video)banden gedigitaliseerd bij InnArchive.Zo blijven beelden langer voor het nageslacht beschikbaar. Digitalisering erfgoed Zoals u ongetwijfeld weet, ging huisfoto graaf Louis van de Vuurst afgelopen seizoen met pensioen. Een deel van zijn werk was destijds nog niet gedigitaliseerd. Samen met Picturae zijn er nu inmiddels enkele duizen den beelden gescand. Maar we zijn nog lang niet klaar! Ook is het Vele Ajacieden platform weer in de lucht. Onder de naam 'Vele Ajacieden 2.0' kunnen vrijwilligers zo'n 89.000 beelden van Louis van de Vuurst beschrijven. Deel nemers ontvangen elke week een Vele Ajacieden Nieuwsbrief, geschreven door Lindy Hofstra van de SVAjax, met bijzon dere feiten en zo nu en dan een prijsvraag. Een andere mijlpaal is het digitale Ajax Archief. Oud-bestuurder Ronald Pieloor heeft het mogelijk gemaakt dat het digitale archief voortaan voor iedereen toegankelijk is. Men kan er historische wedstrijdversla gen en programmaboekjes inkijken.Via de erfgoedmail kregen wij al vele positieve reacties! Tot slot heeft het Erfgoed bijgedragen aan vele publicaties en digitale items van de Media afdeling van Ajax en de SVA. Mooie voorbeelden hiervan zijn het Adidas jubi leumfilmpje, waarbij Erfgoed vrijwilligers Maarten en Bram Wolters zelfs met hun eigen collectie het overzicht hebben aan gevuld, én de prachtige Ajax Life special 'Terug naar Wenen', met uniek fotomateri aal uit het rijke Ajax archief. Rest mij alle hiernaast genoemde betrokke nen te danken voor hun vele inspanningen voor het Erfgoed: Bestuur Wendy Nagel Jan Buskermolen Ronald Pieloor Ed Lefeber Vrijwilligers Jack Spijkerman Max Flam Evert Vermeer Mark Stuy Bram Wolters Maarten Wolters Carel Berenschot Erol Erdogan Erol Elman Ronald Jonges Laurie Smit Rijk Rauwerdink Thijs Lindeman Lindy Hofstra Vanessa de Gaay Fortman Pim van Bezooijen Rianne van de Wetering, Ajax Erfgoed coördinator 57

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 57