Blik op De Nieuwe Toekomst Het houdt de hele vereniging bezig: de plannen voor het project 'De Nieuwe Toekomst'. De Toekomst is de afgelopen jaren flink uit zijn jasje gegroeid. In 2017 is een start gemaakt met het programma voor Project De Nieuwe Toekomst, afgekort DNT. Dankzij de successen van de club kon geld worden gereserveerd voor een ambitieus plan voor de herontwikkeling van het sportcomplex. Daarbij moest ook rekening worden gehouden met de omgeving waarin het sportcomplex gelegen is. 52 De gemeentes Ouder-Amstel en Amsterdam zijn samen met alle grondeigenaren (de gemeentes Ouder-Amstel, Amsterdam, VolkerWessels, NS Vastgoed en Ajax) in het gebied een samenwerkingsovereenkomst (SOK) aange gaan. De grondeigenaren hebben elkaar uitgedaagd om in een gezamenlijke ontwikkeling het gebied te transfor meren naar een multifunctioneel gebied genaamd de Nieuwe Kern. In het gebied komt ruimte voor circa 4.500 woningen, een groot stadspark, 250.000 m2 voor bedrijven, horeca, kantoren en de uitbreiding van sport complex de Toekomst. Het grote geheel Het Ajax project De Nieuwe Toekomst is hiermee onderdeel van een groter plan en zal qua eigen project ontwikkeling daarmee mede afhankelijk zijn van de ont wikkelingen in dit gebied, een mooi en stevig proces. Wellicht (hopelijk!) komen straks veel van onze suppor ters vlak naast ons sportcomplex De Nieuwe Toekomst te wonen! Via de website www.denieuwekern.nl kan je veel aanvullende informatie lezen. Doelstelling project DNT Het belangrijkste doel van de Nieuwe Toekomst is het creëren van meer ruimte en betere faciliteiten om onze sportieve ambities te realiseren. Niet alleen wil Ajax I structureel aanhaken bij de Europese top, ookwillen wij de beste jeugdopleiding van Europa worden (blijven) en hetvrouwenvoetbal binnen Ajax succesvol laten groeien zodat we ook daarmee met de top van Europa mee kun nen. Om deze plannen te realiseren is ervoor gekozen om twee nieuwe gebouwen te ontwikkelen op het huidige terrein. Het gaat om een gebouw voor Betaald Voetbal (gebouw A) en een gebouw voor Sport en Opleiding (Jeugd &Vrouwen) (gebouw B), inclusief alle ondersteu nende afdelingen. Daarnaast is ook uitbreiding van het sportcomplex meegenomen in de plannen. Mede dankzij de integrale gebiedsontwikkeling van de Nieuwe Kern heeft Ajax kans gezien om in gesprek te gaan over de aankoop van het grondstuk P2, het parkeerterrein dat naast de Toekomst ligt.Ajax wil op het betreffende stuk grond graag een

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 52