Teammanagers jeugdopleiding Bevlogen en altijd bezig met de toekomst van de club. Samenstelling groep teammanagers Voor aanvang van het seizoen 2019-2020 was de samen stelling van de groep teammanagers vrij vlot geregeld. Naast een paar verschuivingen binnen de groep was de belangrijkste opdracht het invullen van de vacature team manager voor deOI9 selectie. Rob Kalse had na een fantastische staat van dienst als teammanager gekozen voor een nieuwe uitdaging bij de scouting. Na een zorg vuldig opgezette procedure, mede in goed overleg met Hoofd Jeugdopleiding Saïd Ouaali, hebben we uiteindelijk Robin Mullervan Moppes kunnen aanstellen als team manager OI9. In totaal zijn we het seizoen gestart met twaalf teamma nagers, die allen op een team waren ingedeeld, en vier invalleiders. Daarnaastwas Frits Andriese bij deOI7 actief voor representatieve taken. Al met al dus zeventien man sterk. Zoals mijn voorganger Ruud Haarms vorig seizoen al verwoordde:'mannen die bijna allemaal een mooi en groot verleden bij Ajax hebben en die veelal nog zelf als jeugdvoetballer in "De Meer" zijn begonnen.' COVID-19 Met veel enthousiasme begonnen onze teammanagers aan het nieuwe seizoen.Ter voorbereiding werd er nog flink gewerkt aan teambuilding met een sportieve acti viteit. Het footgolf toernooi in Spaarnwoude bleek een uiterst nuttig en vooral gezellig uitje. Sportief gezien werd alles uit de kast getrokken om de tegenstander maximaal te manipuleren. Daarna werd alles weer ver geten en vergeven tijdens de barbecue. 48 Na een redelijk rustig verlopen eerste seizoenshelft maakte iedereen zich op voor de periode na de winter stop. Nog maar enkele weken onderweg in 2020 en COVID-I9 kwam ten tonele. Medio maart was het al einde seizoen. Hoe nu verder? Geen buitenlandse toer nooien, geen kampioenschappen om te vieren, geen Schalenavond. Hoe de eindgesprekken te organiseren? Heel veel vragen. Uiteindelijk hebben de teammanagers hun bijdrage kun nen leveren in de afronding van het seizoen. Dat was soms een forse uitdaging, denk alleen al aan de voorbe reiding van de eindgesprekken en de technische- en logistieke organisatie daar omheen. Daarnaast wilden we natuurlijk op gepaste wijze afscheid nemen van de spelers en ouders die de club verlaten. Leider van de toekomst Hoe abrupt het seizoen ook eindigde, het gaf aan de andere kant meer tijd om na te denken over de verande rende rol van de teammanager op de langere termijn. Het takenpakket van de teammanager is de laatste jaren flink gegroeid. Daar komt bij dat het aantal oefenwed strijden in het weekend, maar ook door de week, enorm is toegenomen. De professionalisering van de club gaat in een onvermin derd snel tempo door. Daar moeten én gaan de team managers in mee. Naast de dienende en ondersteunende rol richting staf, spelers en ouders is het voor onze teammanagers mede de taak om onze clubcultuur en ons Ajax DNA vertegenwoordigd te houden binnen de club.We zien het als onze belangrijke taak om deze te bewaken en uit te dragen bij elke gelegenheid die zich voor doet: alleen zo houden we de Ajax-waarden levend. Om in kaart te brengen hoe de rol van de teammanager er in de toekomst uit zou kunnen zien, hebben we de werkgroep 'Leider van de toekomst' in het leven geroe pen. In deze werkgroep zijn het Hoofd Jeugdopleiding, de coördinatoren onderbouw, middenbouw, bovenbouw, de verenigingsmanager en de coördinator teammanagers vertegenwoordigd. Ook zit er vanuit iedere bouwlaag (onder, midden, boven) één teammanager in de werk groep.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 48