Frans Grootenboer Leider met een uitgesproken mening... Frans Grootenboer, een oprechte, betrokken en trouwe Ajacied. Wanneer en hoe ben je bij Ajax gekomen? Ik ben geboren in 1941 en omdat mijn vader in de Meer als EHBO 'er actief was, was ook ik kind aan huis. Samen metjohan Cruijff zorgden we op zondag als Ajax I thuis speelde ervoor dat de vlaggen werden opgehangen in en om het stadion. Na een proefwedstrijd werd ik op mijn tiende lid van Ajax en begon als welp. In welke teams heb je gespeeld gedurende je actieve voetbal carrière? Na de welpen door naar de aspiranten, vervolgens junio ren en door naar de senioren. Bij de senioren veelal spe lend in Ajax Zondag 3 en tegen het einde doorzakkend naar Ajax Zondag 5. Ik heb ooit één wedstrijd gespeeld in Ajax 2 tegen Willem II 2. In I983 hebben we met een aantal voetballers een verzoek gedaan om Ajax Zaterdag op te richten. We moesten starten in de derde klasse AVB. Na drie jaar voetballen in Ajax Zaterdag ben ik gestopt. Wat was je eerste functie bij de Vereniging? In I986 werd ik leider van Ajax Zaterdag 2. Van welke teams ben je nog meer leider geweest? Het leiderschap van Ajax Zaterdag 2 heb ik 3 jaar gedaan. Er kwamen steeds meer teams bij op de zater dag. In I989 schoof ik als leider door naar Ajax Zater- 'Afscheid na 35 jaar voetballer en 34 jaar leiderschap' verliep uitstekend en in goede harmonie. dag 3 en mijn functie bij Ajax Zaterdag 2 werd overgenomen door Dolf van Zoest. Hoe beviel het de laatste jaren om samen met Dolf leider te zijn van Ajax Zaterdag 3? Vanaf 20I6 tot en met 2020 hebben we samen het leiderschap van Ajax Zaterdag 3 vervuld. Dat Hoe kijk je terug op die 69 jaar? Zowel als voetballer en elftalleider kijkt ik met zeer veel voldoening terug. Het was top! Zullen we besluiten met een mooie anekdote? Ooit in de Meer moesten we van trainerjany van der Veen een paar rondjes lopen vanaf het stadion langs Voorland, Jaap Edenbaan, Oosterbegraafplaats en door Betondorp terug naar het stadion. Watwas hetgeval? Onderweg kwamen we langs mijn ouderlijke huis.Tijdens de eerste ronde zijn we met een paar spelers bij mijn ouders thuis thee gaan drinken.Toen de eerste spelers in de laatste ronde weer langs ons huis renden, zijn we snel aangesloten. Redelijk vooraan kwam ons groepje van vier over de finish. Jany stond te wach ten, vertrouwde het niet, maar kon ons niets maken.Vele, vele jaren later hebben we het hem alsnog verteld. Hij vond het geweldig dat we hem dat hadden geflikt. Jan Buskermolen Aan alles komt een eind. Zo ook aan de actieve bijdrage van Frans Grootenboer aan de vereniging. Na opgeteld 69 actieve verenigingsjaren is hij ermee gestopt.Tijd om de balans op te maken met een Ajax man pur sang die nooit zijn mening onder stoelen of banken heeft gestoken.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 47