Dolf van Zoest Liefhebber en altijd zeer betrokken bij het team 46 Voor zijn inzet ontving Dolf van Zoest de Wim Schoevaart Erepenning. Bij de meeste leden is Dolf van Zoest vooral bekend als leider van Ajax Zaterdag 2 en de laatste vier jaar als teammanager in een duobaan met Frans Grootenboer bij Ajax Zaterdag 3. Maar zijn betrokkenheid bij de vereni ging gaat verder terug.Want voordat het leider werd, was hij al enige jaren actief voor de vereniging. En dat weten niet veel leden. Na maar liefst 44 prachtige vrijwilligers- jaren bij de club werd het tijd om het stokje over te geven. Een mooi moment om met Dolf terug te blikken. 'Afscheid na 4 jaar ontspanningscommissie, I jaar scouting en 39 jaar leider' Hoe ben je bij Ajax verzeild geraakt? Door mijn zoon Marco. Hij en ik werden benaderd door Henk van Teunenbroek met de vraag of Marco bij de Ajaxjeugd wilde spelen. Na een proefwed- strijd werd hij aangenomen en zo kwam ook ik bij de club. Op enig moment werd ik benaderd om lid te worden van een nieuwe commissie. Dat resulteerde erin dat ik in I976 als secretaris toetrad tot de ontspanningscommissie. Waar hield de ontspanningscommissie zich mee bezig? De commissie organiseerde activiteiten voor ouders van jeugdleden zoals dansavonden, tombola's, kien - en klaver- jasavonden, etc. De baten die daaruit voortvloeiden, kwa men ten goede aan de jeugdafdeling.Voor o.a. uitstapjes van teams met leiders. Heb je zelf ook gevoetbald? Mijn voetbalcarrière begon bij TOG. Daar speelde ik I0 jaar en ben toen overgestapt naar Zeeburgia. Ik stond meestal rechtsback en na verloop van tijd werd ik mid- voor vanwege mijn harde schot. Bij Zeeburgia ben ik na 27 jaar gestopt als speler. Van welke teams ben je leider geweest? In I980 begonnen als leider Pupillen E2.Vervolgens een jaar later leider C3. En vanaf I982 t/m I988 leider van de D2. Na een jaartje scouting werd ik leider van Ajax Zater dag 2. Die functie heb ik maar liefst 27 jaar bekleed. Tenslotte de laatste jaren een duobaan als leider van Ajax Zaterdag 3, samen met Frans Grootenboer. Hoe beviel dat om samen met Frans Grootenboer een duo leiderschap te vormen? Frans vroeg me om samen als leider te fungeren van Ajax Zaterdag 3. Ik vond dat een grote eer en het is ons beide heel goed bevallen. Hoe zou je Frans Grootenboer willen typeren? Valt heel goed mee samen te werken. Hij is vrij uitge sproken. En hij heeft iets met scheidsrechters. Die komen er in de regel slecht vanaf. Ook trainers worden, als het moet, regelrecht afgezaagd. Hoe kijk je terug op de Ajaxtijd en welke periode was de mooiste? Het was een voorrecht om al deze posities gedurende een groot aantal jaren te mogen bekleden. De beginperiode bij Ajax Zaterdag 2 was de mooiste. Legendarisch was de terugreis met de bus vanuit Spaken burg na een gewonnen wedstijd. Dat gold ook voor de saunabezoeken met het team in Putten. En niet te verge ten de trainingsweekends in Zandvoort na de winter stop. Het zijn mooie herinneringen. Jan Buskermolen

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 46