HI hTilsmhI Ajax Zaterdag 3 Ajax Zaterdag 4 M L &LI'l .v Helaas geen passend afscheidscadeau voor onze stafleden Corona gooit roet in het eten in strijd om kampioenschap 41 Een uitwedstrijd van Ajax 4 tegen roemruchte tegenstander HBOK zorgt altijd voor spektakel. Na een periode van corona kun je bijna niet meer bedenken hoe het seizoen begon. Het team van Marco Ruitenbeek verzamelde voor de eerste training. Er werd gewoon een hand gegeven (zoals het hoort), er waren zoals altijd diverse omhelzingen en verder stond iedereen ook dicht op elkaar. Je stond er gelukkig nog niet bij stil. Het was mooi om te zien. De oude vertrouwde ploeg, aange vuld met een aantal nieuwe toppers, vormde met elkaar al meteen een hecht team. Het seizoen begon helaas met diverse blessures, maar het bleek al snel dat we thuis niet te verslaan waren. In tegenstelling tot de uit wedstrijden waar de punten met moeite werden binnen geharkt. Net toen we ook in de uitwedstrijden een beetje op dreef kwamen en een aantal spelers wat fitter werden, kwam dat vervelende moment: dealen met een onzichtbare tegenstander die corona heet. Drie gouden sterren Voor Dolf van Zoest,Jan van Oevelen en Frans Grootenboer was dit een extra grote domper. Want dit seizoen was hun afscheidsjaar. Dolf (teammanager) die met hart en ziel 45 jaar lang diverse functies heeft bekleed. Maar ook Jan van Oevelen, onze grensrechter, die ook een ongekende lange geschiedenis heeft neergezet bij Ajax. En tenslotte Frans Grootenboer, hij heeft een fantastische prestatie geleverd als team manager, maar na 40 jaar draagt hij het stokje over aan Patrick Gerlof.Jammergenoeg moesten deze drie gouden sterren en het hele team zich neerleggen bij de beslissing van de KNVB. De com petitie werd stilgelegd en het seizoen ging als een nachtkaars uit. Patrick Gerlof, teammanager Halverwege augustus begon Ajax Zaterdag 4 vol goede moed het seizoen met een aantal nieuwe spelers in de selectie waaronder o.a. Olaf Lindenbergh, Laurens en Arturo ten Heuvel. Na een aantal gewonnen vriendschappelijke wedstrijden werd gestart aan het bekertoernooi, natuurlijk met als doelstelling om de beker te winnen. Na een ruime overwinning op AFC in de eerste wedstrijd mochten wij het in de tweede wedstrijd thuis opnemen tegen VIOD uit Utrecht. Mede door het missen van vele kansen werd verloren en dat betekende een voortijdig einde aan het bekertoernooi. De competitie begon veelbelovend met twee overwinningen: uit bij Alliance '22 en thuis tegen VVGA. De derde wedstrijd, uit bij Real Sranang, was meteen een kraker die, mede door vele blessures, dik werd verloren. Daarna wisten wij, weliswaar weinig overtuigend, tot de winterstop al onze wedstrijden te winnen en gingen wij daarmee achter Real Sranang met een de tweede plaats op de ranglijst de feestdagen in. Begin februari 2020 werd de competitie thuis tegen Alliance '22 hervat met winst. Helaas werd, na een aantal gewonnen wedstrij den en twee gelijke spelen tegen HBOK en VVGA, de competitie half maart beëindigd vanwege de alom bekende problemen ten gevolge van het COVID-19 virus. Een zeer merkwaardig einde van de competitie, dat op deze manier geen kampioen opleverde. Gezondheid gaat boven alles. Het was fijn te constateren dat binnen de selectie geen spelers getroffen werden door het virus, en mede daarom mochten wij halverwege mei weer beginnen met trainen.Weliswaar met de nodige beperkingen, dat wel. Maar dat is altijd beter dan niets! Henk Schulz, aanvoerder

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 43