Ajax Zaterdag 2 Kraamkamer voor doorstroming naar Ajax Zaterdag 1 42 Ieder seizoen lukt het de staf weer om van de nieuwe, jonge aanwas een team te smeden. Voorafgaand aan het nieuwe seizoen werden de gebrui kelijke stage wedstrijden en trainingen gehouden.Voor deze stages kwamen ongeveer 100 aanmeldingen binnen. Uit alle hoeken van Nederland kwamen de verzoeken binnen. Maar ook vanuit het buitenland, van Scandinavië tot de rest van Europa en zelfs vanuit Brazilië kwamen aanvragen om een keer te mogen meetrainen. Uiteinde lijk bleven, na al deze stages en scouting activiteiten, twaalf spelers over. De oefenwedstrijden verliepen bevredigend en we namen deel aan het Zilveren Pont toernooi van de Volewijckers. In de finale werd verloren van HBOK. deze h finale niet meer gespeeld omdat de beeindiging van het seizoen (vanwege COVID-19) roet in het eten gooide. Jammer voor Ajax Zaterdag 2 dat het bekertoer nooi op deze onfortuinlijke manier eindigde, want een finaleplaats lag bijna voor het grijpen. Competitie In de competitie kwam Ajax Zaterdag 2 uit in de reserve hoofdklasse A. Een competitie waarin topamateurclubs vertegenwoordigd zijn. De start was wat aarzelend waar bij winst en verlies elkaar afwisselden. Omdat de veel scorende spits Koen Blommestijn opviel bij de trainers staf van Ajax Zaterdag I werd hij al snel overgeheveld. Voor Ajax Zaterdag 2 was dat een gevoelig verlies, maar uiteindelijk is het wel het doel van het tweede elftal om spelers op te leiden voor het eerste elftal dus zijn over gang vervulde ons met trots. Deelname KNVB beker Voor de competitiestart wordt traditiegetrouw deel genomen aan de KNVB districtsbeker.Aangezien deze keer geen kampioenschap of periodetitel was behaald, moest Ajax Zaterdag 2 beginnen in een poule met tweede elftallen, en die wedstrijden werden dan ook met overmacht gewonnen. Daarna volgden vijf bekerrondes die met grote uitslagen werden gewonnen. In de i finale stuitte Ajax Zaterdag 2 op Roda '46. Door winst na strafschoppen stond daarna HCSC uit Den Helder op het programma. Helaas werd In de winterstop werd in Barcelona een minitrainings- kamp georganiseerd. De warme Spaanse zon heeft de Ajacieden goed gedaan. Er werd gewerkt aan de team building en dat wierp zijn vruchten af. Na het trainingskamp werden bijna geen punten meer verspeeld, tot aan de coronabreak stond Ajax Zaterdag 2 zelfs op een verdienstelijke tweede plaats in de competi tie. Met slechts één puntje achter koploper Odin '59 kwam de competitie tot een abrupt vervroegd einde en vervloog de hoop op wellicht een kampioenschap. Afscheid van trainer In de vijf jaren dat ik heb mogen samenwerken met Detlef Le Grand, heb ik hem als een zeer integere en enthousiaste trainer leren kennen. Zijn passie en gedre venheid om jeugdige spelers op te leiden heeft er toe geleid dat er in de afgelopen jaren maar liefst I6 spelers zijn doorgestroomd naar Ajax Zaterdag I en zelfs naar BVO 's. Zijn inzet om elk jaar de stagedagen te organise ren hebben er mede voor gezorgd dat er ieder seizoen weer een talentvolle groep spelers bij Ajax Zaterdag 2 klaar stond. Kortom, een fijne persoonlijkheid om mee samen te werken. Zijn overstap naar Ajax Zaterdag I is hem dan ook zeer gegund. André Stuijf, teammanager

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 42