Ajax Zaterdag 1 lag op schema en Nieuwe staf Naarmate het seizoen vordert, raakt Ajax Zaterdag 1 ingespeeld en wordt de weg omhoog ingezet. Helaas kunnen wij er niet omheen dat het Covid-19 virus van grote invloed is geweest op het verloop van dit voetbalseizoen. Terugblikkend op het seizoen 2019-2020 kunnen wij over het algemeen toch tevreden zijn over de sportieve prestaties van ons eerste amateurelftal. Wisselende resultaten en snelle uitschakeling KNVB beker In de KNVB beker hielden wij het helaas niet al te lang vol. Na strafschoppen volgde de uitschakeling tegen OFC. In de competitie eindigden wij ten tijde van de winterstop met wisselende resultaten net boven de gevarenzone. Na een uitstekend trainingskamp in de winter break kwamen wij goed op stoom in het nieuwe jaar. Mooie overwinningen met steeds meer attractief voetbal leverden vervolgens de nodige punten op.We eindigden uiteindelijk op een uitstekende 8e positie op de ranglijst toen de competitie half maart noodgedwongen werd stil gelegd. In de onzekere tijd die volgde, werd er in eerste instantie nog gewoon doorgetraind. Dat stopte al vrij snel, helaas. Spelers en trainer gewild De verkorte competitie werd definitief stopgezet door de KNVB en wat volgde was een totaal nieuwe, maar ook onwerkelijke tijd.Toch werd achter de schermen niet stil gezeten. Zo kwamen de eerste berichten binnen van spelers die graag hun kunsten elders wilden vertonen. De meest opmerkelijke transfer was het vertrek van onze spits Koen Blommesteijn naar FCVolendam, de zoveelste speler in de historie van Ajax Zaterdag I die het betaald voetbal haalt! Dat niet alleen het talent bij de spelers bij Ajax Zaterdag I opvalt, blijkt uit het feit dat ook de prestaties van onze, nog jonge, hoofdtrainerYuri Rose niet onopgemerkt ble ven. Ajaxjeugdopleiding zag in hem de ideale trainer voor Ajax OI7. Een prachtige carrière stap voorYuri Rose. Het feit dat Yuri Rose werd gevraagd voor het trainer schap bij de Ajaxjeugdopleiding maakte dat de positie van hoofdtrainer plotsklaps vrij kwam. Dat vroeg van alle betrokkenen om een snelle reactie. Al snel werd het duidelijk dat de voorkeur uitging naar Detlef Le Grand die in de voorbije vijf seizoenen verant woordelijk was voor Ajax Zaterdag 2. Hij en Yuri Rose hebben altijd goed onderling contact onderhouden en dus was Detlef Le Grand bekend met de selectie en de wijze van spelen. In goed overleg werd half juni 2020 besloten dat Detlef Le Grand de nieuwe hoofdtrainer is van Ajax Zaterdag I. Tevens werd besloten om ook Dion Glumac, zijn assistent trainer bij Ajax Zaterdag 2, over te hevelen naar Ajax Zaterdag I. Koerswijziging Van belang is nog te melden dat de bestuursraad begin 2020 een koerswijziging kenbaar heeft gemaakt aan de technische staf.Vele spelers willen Ajax Zaterdag I gebruiken als springplank voor hun verdere carrière. Dat maakte dat er sprake was van een soort duiventil. Daar wil de bestuursraad vanaf. 40

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 40