Voorheen was Dirk de Groot trainer van vele teams en Cor van Eijden o.a. bestuurslid. hele goede indruk. En niet omdat hij er nu zit, maar Mitchell van der Gaag maakt ook een hele goede indruk. Dat is overigens geen diskwalificatie van de andere trai ners.' Dirk: 'Heel veel jongens hebben zo de stap naar het Kampioensfoto eerste kunnen maken. Dest is daar een mooi voorbeeld van 2018 met van. Eerst deOI9, toen bij ons en toen rechtsback bij Cor van Eijden het eerste.' en Dirk de Groot. Dirk: 'Elke trainer heeft wel iets. De ene heeft meer tactiek, de andere mentaliteit of techniek. Iedere trainer heeft wel iets. Zo is dat ook met spelers. Nouri was er toch wel eentje die wat kon. Matthijs de Ligt natuurlijk ook.' Cor: 'Je hebt er iedere lichting natuurlijk wel eentje.Als ik dan kijk, dan heb je het achtereenvolgens over Davy Klaassen, Frenkie de Jong, Carel Eiting en Donny van de Beek. Ik heb wel wat met dat soort middenvelders.Al die jongens hebben er zeker wat aan gehad om te spelen in Jong Ajax en in de Keukenkampioen divisie. Dit zijn spe lers die altijd waren gewend om beter te zijn. Maar nu waren ze voetballend wel beter, maar fysiek en mentaal niet. Daar moesten ze in het begin wel aan wennen, maar ik moet zeggen dat dat aanpassingsproces tegenwoordig een stuk sneller gaat.' Cor: 'Als je mij vraagt waarom het zo waardevol is dat Jong Ajax in de Eerste Divisie speelt dan wijs ik je op de uitwedstrijd die we ooit speelden tegen De Graafschap. In de eerste helft spelen wij zo ongelooflijk goed dan niemand verbaasd is dat we met de rust met 2-0 voor staan. In de rust zeggen de mensen van De Graafschap nog tegen ons "Jullie houden ons in leven". In de tweede helft krijgen we een rode kaart tegen en vanuit die vrije trap komt meteen de I-2.Vervolgens kwam het in het verloop van de tweede helft aan op bikkelen en het gevolg is dat we met 3-2 verloren. Zo'n eerste helft spelen ze altijd, dat is de Ajax-school, maar zo'n tweede helft is echt nieuw voor ze. En dat is de reden waarom Jong Ajax zo'n goede leerschool is. Daar leren ze alleen maar van. Yuri van Eijden 37

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 37