Ajax Historie bij Jong Ajax 'Heel veel jongens hebben de stap naar het eerste kunnen maken' 36 Cor van Eijden Dirk de Groot present bij alle uit- en thuiswedstrijden van Jong Ajax. Sinds jaar en dag vertegenwoordigen Cor van Eijden en Dirk de Groot de bestuursraad van Ajax bij alle thuis- en uitwedstrijden van Jong Ajax. Bij thuiswedstrijden ontvangen deze Ajax-oudgedienden het bestuur van de tegenpartij en bij uitwedstrijden zijn Cor en Dirk de bestuursvertegenwoordigers van Ajax. Nadat het afgelopen seizoen door corona een abrupt einde heeft gekend, bespreken we met beide heren de afgelopen jaren bij Jong Ajax. Dirk de Groot: 'Ik ben begonnen op mijn zeventiende als voetballer bij Ajax. Daarvoor speelde ik bij Volendam. Ik was een harde werker, maar niet echt een topper die je in het eerste zet. Ik heb wel alle jeugdelftallen doorlopen en ben uiteindelijk bij de amateurs terechtgekomen. Door Bobby Haarms ben ik in het trainerswereldje gerold.Toentertijd had je nog de pupillen. Die werden getraind door Karel Kamlag, die ook de uitbater was van de kantine van Voorland. Die schonk eerst twee cola in en ging toen de pupillen trainen. Bobby vond dat dat beter kon.We gingen de pupillen samen trainen op woensdag middag en je zag dat ze met sprongen vooruit gingen. Ik ben wel blijven voetballen bij de amateurs totdat ik op mijn 28e volledig trainer werd. Ik heb zowat alle elftallen bij Ajax getraind, zoals de BI die ik der tien jaar samen met Cor van Eijden als leider heb gedaan. Niet vergeten te melden dat we kam pioen zijn geworden, maar dat er ook veel talenten uit voort zijn gekomen, zoals Bryan Roy, De Boertjes en Bergkamp. Ik heb ook nog stage gelopen bij het tweede, maar ook bij het eerste. Zo heb ik 35 jaar alle elftallen getraind en meegemaakt en een fantastische periode gehad met die gasten.Als ik ze nu nog tegenkom, is het"hey trainer". Omdat je zo lang meeloopt, merk je nu ook dat je niet als vreemde binnenkomt overal. Ze herkennen je van de training of van andere dingen.' Cor van Eijden: 'In I960 ben ik lid geworden.Tot mijn I8e heb ik in de jeugd gevoetbald en vanaf mijn I2e heb ik bij Ajax gehonkbald. Ik ben als amateur teruggekomen. In I976 ben ik jeugdleider geworden. Dat heb ik 27 jaar gedaan. Ik heb altijd de B-junioren gedaan. Midden jaren '80 ben ik lid van de Ledenraad geworden. In 2006 ben ik voorzitter daarvan geworden en in 2008 werd ik benoemd als bestuurslid bij de vereniging en vanuit die rol als lid van de Raad van Commissarissen van Ajax NV en dat ben ik geweest tot 20II. Sinds 20I3 ben ik bestuurs- vertegenwoordiger van Ajax. Ze hebben ons gevraagd omdat het bestuur niet aanwezig kan zijn bij alle wedstrij den van de Ajax-elftallen en vanwege onze historie bij de club. Dan neem je toch wat mee.' Dirk: 'Het voordeel daarvan is dat als we ergens komen we ook een verhaal hebben. Je kan wel ergens komen en als een dooie in de hoek een koppie koffie zitten drinken, maar dat heeft geen zin.Als we ergens binnenkomen, wil len de mensen toch alles over Ajax weten en dat weten wij toch te vertellen. De uitwedstrijden doen we eigenlijk altijd met z'n tweeën.Af en toe schuift er nog wel eens een trainer aan.' Cor: 'Eentje die dat altijd deed, was Peter Bosz. Die was er altijd, zowel uit als thuis. Als hij op donderdag een Europese wedstrijd had, was hij de dag erna bij onze uit wedstrijd bij RodaJC. Hij ging vijf minuten voor tijd altijd van de tribune.Wij dachten altijd dat hij eerder wegging om de drukte te vermijden. Maar hij ging bij de kleed kamer staan. Dan hadden de jongens hem gezien. Hij zei niets, maar ze zagen hem wel. Dan hadden die jongens zoiets van "oh jee, de trainer is komen kijken." Hoofd trainers hebben altijd wel veel aandacht voorjong Ajax gehad.' Dirk: 'Met alle trainers hebben we wel een goed contact gehad.We horen echt bij de groep.We kunnen meepraten over "waarom heb je dit gedaan, waarom heb je hiervoor gekozen".We vragen het gewoon. Dat vinden trainers ook leuk. Ze vragen het ook aan ons wat wij ervan vin den.' Cor: 'Als je ook vraagt wie ons het meeste bij is gebleven als trainer, dan is dat Marcel Keizer. Marcel maakte een

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 36