Yvonne Keizer, teammanager Ajax Talententeam 33 Het Ajax Talententeam wint klaXsieker tegen Feijenoord met 5-2. Hoe is jouw voetbalcarrière verlopen? 'Ik ben op mijn twaalfde jaar begonnen metvoetballen bij Roda'23 in Bovenkerk. Na vier jaar maakte ik met mijn tweelingzus de overstap naar Wartburgia Amsterdam waar ik negen jaar gespeeld heb. De laatste drie jaren van mijn "carrière" speelde ik bij Kolping Boys, maar na mijn derde kruisbandblessure moest ik stoppen.' Hoe heeft jouw carrière als trainer zich ontwikkeld? 'Ik ben bij Kolping Boys het trainersvak ingerold en was zeven jaar trainer van zowel de meidenjeugd als damesteams. In 2017 ben ik gestopt na de geboorte van mijn tweede dochter en als gevolg van het uiteenvallen van het team. Ik had de intentie het trainersvak weer op te pakken na mijn verlof, maar merkte dat ik een andere voetbalbeleving had dan de nieuwe lichting dames en daar kon ik me niet mee verenigen. Ik ben heel fanatiek, laat alles voor het voetbal en eis dat ook van de speel sters. Als er geen "chemie" is, kun je beter stoppen. Naast mijn voetbalcarrière ben ik tien jaar lang team begeleider geweest van diverse meidenteams binnen het KNVB district West I. Eigenlijk ben ik mijn hele leven al gepassioneerd door voetbal en ik geloof niet dat dit ooit nog verdwijnt.' KNVB een nieuw platform gecreëerd waarop alle team managers van de eredivisie clubs en de beloftencompetitie digitaal informatie met elkaar kunnen delen. Op deze manier wordt de communicatie een stuk gestroomlijnder, leren we van elkaar en wordt een deel van ons werk een stuk makke lijker.' Wat doe je naast voetbal? In het dagelijkse leven werk ik als chemisch laborante (productontwikkelaar) bij Quaker Houghton. Toen kwam Ajax? Inderdaad. Suzanne Bakker (trainer Talententeam) bena derde me of ik teammanager wilde worden. Suzanne en ik kennen elkaar I9 jaar en we hebben al eens eerder samengewerkt o.a. bij de KNVB. Na goed overleg met het thuisfront kon ik geen nee zeggen tegen het aanbod: dit was een unieke kans.' Wat is jouw rol? 'Ik organiseer alle zaken rondom het team op het gebied van vervoer, catering, planning en materialen zodat de meiden zich op wedstrijddagen volledig kunnen focussen op voetbal. Door de week regel ik dit vanuit huis omdat ik alleen bij de wedstrijden aanwezig ben. Naast de orga nisatie rondom het eigen team ben ik ook contactper soon voor onze tegenstanders. Sinds dit seizoen heeft de 'De wedstrijden tegen PSV zijn voor mij sportief het meest interessant en tegen Feijenoord heerst onderlinge "rivaliteit". De eerste klassieker werd door ons gewon nen. COVID-I9 zorgde ervoor dat het uiteindelijk een bijzonder seizoen werd. In de competitie eindigden we als tweede achter SC Heerenveen op basis van doelsaldo. Het is jammer dat we de play-off wedstrijden niet hebben kunnen spelen. Zo eindigde het seizoen abrupt en zonder kampioen en dat is jammer, want hoewel de doelstelling is de meiden zich te laten ontwikkelen - om wellicht in de toekomst te doorstromen naar het eerste elftal - wil je als staf en team toch óók gewoon kampioen worden.' 'Na de lockdown hebben we in mei en juni doorgetraind zonder wedstrijden te spelen.Volgend seizoen zijn we er weer klaar voor!' Tamara Schellekens Hoe heb je seizoen 2019-2020 beleefd? 'We zijn het seizoen gestart met een aantal nieuwe speel sters, dat is altijd weer wennen. Vrij snel ontstond met de nieuwe meiden een goede verstandshouding en dat zorgde voor een fijne samenwerking. Ik ben een positief iemand die van een grapje houdt, maar ben ook zeer gedisciplineerd. Dit probeer ik de meiden ook mee te geven. Het is mooi te zien hoe iedereen zich gedurende het jaar heeft ontwikkeld, zowel als voetbalster op tech nisch en/of conditioneel vlak, maar ook als team en als individu.'

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 33