We zijn weer zichtbaar in Europa' De stille periode werd benut met aanpassingen van de tribunes. Zo zijn de open hoeken van het stadion aangepast tot zitplaatsen. Hennie (lachend):'Kijk, je kuntveel willen veranderen binnen de club, maar zodra je aan de stoelbezetting in de Johan Cruijff ArenA komt, dan krijg je je vuurdoop als voorzitter! Ik heb dat keer op keer meegemaakt. Dat is echt de aller-allerlastigste klus die je je kunt bedenken en daar verdien je nooit bonuspunten mee.' Hennie lacht, Frank lacht minzaam. manier om te laten zien dat je bij de club hoort. Ik wil geen leden die hun lidmaat schapsgeld betalen en vervolgens alleen maar vragen om dit en vra gen om dat. Zoals ik al eerder aan gaf willen we ook heel actief nieuwe leden aantrekken, jongere leden, mensen die hier ooit hun opleiding geno ten hebben, van wie we weten dat ze al sinds lang iets van Ajax in hun bloed hebben. Die gaan we proberen binnen te halen want dat zijn de soort mensen waarvan we weten wat ze kunnen bijdragen aan dat typische Ajax DNA om zo de historie van onze club verder te kunnen verankeren.' Maar wat kunnen de leden dan concreet doenSteeds meer rollen worden tegenwoordig overgenomen door betaalde krachten? 'Dat is waar, Ajax professionaliseert meer en meer. Dat is ook inherent aan de ontwikkeling in het voetbal en het ligt in het verlengde van de ambitie van de club om leidend te zijn op alle gebieden. Dan zijn er dus steeds meer rollen die je professioneel moet invullen en waar je niet meer van vrijwilligers mag verwachten, laat staan eisen, dat ze zo veel tijd erin stoppen of over de vol doende kennis beschikken. Maar er valt nog genoeg te doen voor wie wat wil doen. Je hoeft alleen maar om je heen te kijken en je handen uit je mouwen te steken. Nieuwe initiatieven zijn ook altijd welkom.Verzin iets, verras ons, bedenk je eigen bijdrage aan de club, maar wees actief! Want actieve leden maken een gezonde club. Dus stel jezelf de vraag: wat kan ikvoor de club betekenen, wat kan ik bijdragen? Als iedereen dat al doet, hebben we veel gewonnen.' Heb jij nog aansprekende voorbeelden daarvan uit jouw bestuursperiodes, Hennie? 'Er was binnen onze bestuursraad veel aandacht voor het verenigingsleven, en sommige ideeën slaagden en andere sneuvelden nog wel eens onderweg. Maar dat maakt niet uit.We mogen trots zijn op onze gastgezinnen bijvoor beeld, op de verenigingsavonden en wat dacht je van het Erfgoed? Daar valt ook nog zoveel te doen, nog zoveel op te schrijven, uit te zoeken, mensen te interviewen, noem maar op. Om alleen maar onze rijke historie op te blijven schrijven en vast te houden voor het nageslacht hebben we vele actieve leden nodig.' Frank:'Maar ook de Ajax Foundation is natuurlijk een goede plek om je lidmaatschap van Ajax kleur te geven. Het is voor Ajax een essentiële manier om de club maat schappelijk relevant te laten zijn. Daar kunnen we nog veel handjes gebruiken.' Moeten we het nieuwe herplaceren in de Johan Cruijff ArenA ook in dit licht bezien? Frank: 'Jazeker, de meeste leden hebben inmiddels een nieuwe plek in het stadion gekregen. Dat heeft te maken met de vraag van de Directie om meer business seats te kunnen creëren en daartoe zijn er dus een aantal plekken in vak 103 omgebouwd.Vervolgens hebben wij als bestuursraad per lid van de vereniging de vraag gesteld: hoe actief is iemand, hoe vaak zien we iemand bij de thuiswedstrijden, welke functies heeft dit lid vervuld of vervult hij of zij enzovoort. Dat hebben we zo zorgvuldig mogelijk en per persoon bekeken. Zij die actief zijn of actief waren voor de club en een hoog opkomstpercen tage voor de wedstrijden van Ajax I hebben, verdienen de betere plekken in het stadion, zo simpel is het eigenlijk.'

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 24