23 Het was helemaal Ouwejongenskrentenbrood tijdens de OJKB-dag op zaterdag 7 september 2019. mitteerde leden, jongere leden ook, mensen op wie we de toekomst van de club kunnen bouwen. Het betekent ook dat we anders willen aankijken tegen de zaterdagafdeling. Daar is iets scheef gegroeid in de loop der jaren.Wij willen ernaar streven dat er meer oud-Ajacieden na verloop van jaren terugkeren naar Ajax om op zaterdag te komen voetballen. De jongens die in de jeugdopleiding hebben gezeten, de jongens die zijn gaan studeren of in het buitenland zijn gaan spelen, of de jongens die zijn blijven voetballen in onze betaalde competities. Die spelers zouden we graag, na hun actieve voetbalcarrière, in Ajax Zaterdag 1,2of3 willen zien. Zo houden we het Ajax DNA vast.' En Lucky Ajax? Hoe zien jullie dat? Hennie:'lk ben nog altijd trots op hoe we dat ooit heb ben neergezet.Welke club heeft dat nou? Tegelijkertijd zien we ook dat de wereld verandert, dat de ex-Ajacied soms een echte wereldburger wordt die niet meer zo snel terugkeert naar Amsterdam en met Lucky Ajax voor de lol een potje voetbal speelt. Ik zie nog heel veel kan sen voor Lucky Ajax en ik heb altijd veel waardering voor het bestuur met Theo van Duivenbode als voorzit ter. Wie gaat die fakkel van hem overnemen?' Frank: 'Ik zie heel veel potentie hier.We kunnen Lucky Ajax herpositioneren en vernieuwen. Lucky Ajax is een belangrijk onderdeel van ons merk, het is het fundament van ons succes, het zijn onze 'legends', en wat voor legends! We moeten daar, samen met de NV heel gericht aandacht aan geven, het is een belangrijk onderdeel van onze uiteindelijke totale merkwaarde.Vanuit de NV zou er veel meer een gestructureerd oud-spelersbeleid opge zet kunnen worden, waar Lucky Ajax een onderdeel van is. Kijk maar naar de publiciteit die er ontstaat als één van de legendes van het grote Ajax van de 70-er jaren overlijdt: dan zie je hoeveel merkwaarde daarin zit. Onze geschiedenis is ons merk, onze jeugdopleiding zet dat voort. Allen die ooit het Ajax-shirt droegen of zullen dra gen zijn merkdrager, dat moeten we ons echt beseffen. Je merkt dat bij het overlijden van een Ajacied uit de vroe gere gloriejaren, dat krijgt overal nog volop aandacht en respect. Maar je merkt het ook bij de uitwedstrijden van de Ajax Zaterdagelftallen, daar komt altijd extra publiek op af. Die naam, dat shirt, het heeft toch iets magisch.' Hennie, de onvermijdelijke vraag: wat zijn je hoogtepunten en wat zijn je dieptepunten? 'Laat ik beginnen met mijn dieptepunt, en dan heb ik het over bestuurlijke dieptepunten. Ikvond de manier waarop in 2015 het Technisch Hart uit elkaar viel een grote teleurstelling. Ik heb Wim Jonk als trainer, als oplei der en als mens hoog zitten. Maar de samenwerking ging niet meer, dat viel voor mij als voorzitter en voor de commissarissen niet meer vlot te trekken. Johan (Cruijff/RK) vond dat ik dan maar de commissarissen moest ontslaan, maar dat had geen oplossing geboden voor het feit dat het tussen Wim en de technische kaders binnen Ajax niet meer vlotte: daar zat de kern van de problematiek.Alle rapporten ten spijt, en ondanks alle adviezen van allerlei adviseurs, daar viel geen oplossing voor te verzinnen. Dat frustreerde mij mateloos en niemand had dit ook verwacht van mensen die jarenlang met elkaar de kleedkamer hebben gedeeld en hetzelfde shirt hebben gedragen. Daar waren we allemaal teleur gesteld over.' Frank, je wilt betrokken en gecommitteerde leden. Hoe zie je dat voor je? 'Ik zoek betrokkenheid van leden, want betrokken leden maken een sterke vereniging. Je betrokkenheid kun je tonen door in een commissie te gaan, of door je actief op te stellen binnen de vereniging. Je kan bijvoorbeeld ook iets betekenen voor de Ajax Foundation. Er valt zó veel te doen, er zijn zó vele manieren om die bijdrage te leveren.Vaak aanwezig zijn, op de Toekomst of bij de wedstrijden van de jeugd of de zaterdag, is ook zo'n manier. Samen met je maten en medeleden de wedstrij den volgen en daar je plezier aan beleven, dat is ook een

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 23