Bestuursraad in transitie r In januari 2020 neemt de ledenvergadering en bestuursraad afscheid van voorzitter Hennie Henrichs. De ledenjaarvergadering in december 2018 vormde het startpunt van de transitie van de bestuursraad. Die zal in het voorjaar van 2021 zijn voltooid. Eind 2011 werd de eerste bestuursraad gekozen door de leden. De samenstelling is ongewijzigd gebleven t/m eind 2018. Het wasTonny Bruins Slot die als eerste zijn zetel opgaf ten faveure van Ruud Haarms. Voor al zijn verdiensten werd hij benoemd tot lid van verdienste. Een bestuursperiode omvat een periode van drie jaar. Na die periode kan een bestuurslid zich herkiesbaar stellen voor een nieuwe periode van drie jaar.Volgens de statuten mag een lid van de bestuurs raad maximaal drie perioden van drie jaar zitting hebben in de bestuursraad. Equiva lent aan maximaal negen jaar. Om deze transitie geleidelijk te laten ver lopen, besloot de bestuursraad het proces gefaseerd te laten verlopen. Normaliter vinden wisselingen in de bestuursraad plaats tijdens de jaarvergadering in decem ber. De bestuursraad besloot in 2019 om daar van af te wijken en waar noodzakelijk ook wisselingen door te voeren op Algemene Ledenvergaderingen (ALV) die door het jaar heen worden gehouden. Het was de intentie van de bestuursraad om medio 2019 de transitie te beginnen met het vervangen van de voorzitter. De gedachte daarachter was dat een nieuwe voorzitter de kans en de gelegenheid moet hebben om bij vervangingen van leden van de bestuursraad zijn stempel kan drukken op benoemingen. De zoektocht naar een nieuwe voorzitter nam meer tijd in beslag dan aanvankelijk gedacht. Dat maakte dat uiteindelijk niet alleen de voorzitter zou terugtreden, maar tegelijkertijd twee andere leden van de bestuursraad, Ronald Pieloor en Cees Vervoorn, zouden aftreden. Vlak voor de jaarvergadering in december 2019 bleek de beoogd voorzitter Frank Eijken door ziekte en niet in staat te zijn om bij de jaarvergadering aanwezig te zijn. In overleg met de voorzitter en beoogd voorzitter is besloten om zijn verkiezing uit testellen tot nader orde. Op de jaarverga dering werd besloten om een Buitenge wone Algemene Leden Vergaderring (BALV) uitte schrijven voor 23 januari 2020. Op de jaarvergadering in december stond wel de verkiezing van twee nieuwe leden van de bestuursraad op de rol ter vervan ging van Ronald Pieloor en Cees Vervoorn. Voorgedragen werden Wendy Nagel (eerste vrouw) en Cees van Oevelen. Beide werden met een overgrote meerderheid gekozen. Het enige agendapunt op de BALV van 23 januari 2020 was de voordracht om Frank Eijken te benoemen tot voorzitter van de vereniging. De aanwezige leden stemden in overgrote meerderheid in met zijn benoe ming. Vanaf dat moment bestond de bestuursraad uit voorzitter Frank Eijken, de nieuwe leden Wendy Nagel en Cees van Oevelen, Ruud Haarms, Dick Schoenaker, Maarten Olden- hof en Jan Buskermolen. De volgende, geplande wisseling binnen de bestuursraad was met Dick Schoenaker. De eerder vastgestelde ledenvergadering van 22 april kon niet doorgaan. Uiteindelijk heeft op 8 juli 2020 een ledenvergadering plaatsgevonden. Die was uniek in z'n soort omdat deze zowel fysiek als digitaal kon worden gevolgd door de leden. Op voor spraak van de bestuursraad heeft na stem ming Marc Stuut de positie van Dick Schoenaker ingenomen. Dick Schoenaker werd benoemd tot lid van verdienste. De transitie zal in principe in het vereni gingsjaar 2020-2021 worden voltooid met de vervanging van Jan Buskermolen (eind 2020) en Maarten Oldenhof (uiterlijk eind maart). Op het moment van schrijven beraadt de bestuursraad zich over of het nog wenselijk is om met 7 leden door te gaan. Namens de bestuursraad, Jan Buskermolen

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 17