Na een gedwongen pauze van ruim 2 maanden door Corona werden de trainingen weer hervat. Siro in Milaan nog een CL-thuiswedstrijd gespeeld tussen Atalanta Bergamo en Valencia. Later zal naar die wed strijd gewezen worden als het'super spread event' dat er mede voor zorgde dat Lombardije, met Bergamo als epicentrum, in een diepe crisis terechtkwam die de hele wereld de schrik om het hart zou laten slaan toen ze de foto's van de opgestapelde doodskisten zagen. Razend snel besloten de clubs in Nederland tot ingrijpen om 'Bergamo-beelden' te voorkomen. De Nederlandse regering kondigde uiteindelijk de maatregelen aan die op 21 april ook het einde betekenden van alle sportcompe tities in Nederland, inclusief het eredivisie voetbal. En zo eindigde hetvoetballen dit seizoen al vlak na Pasen.Watvolgde was een lang bestuurlijke discussie in Zeist en omstreken.Wie had er nu gewonnen? Zouden we een kampioen uitroepen? Wie moeten er degraderen vanuit de eredivisie en wie mogen er promoveren vanuit de Keukenkampioendivisie? Zoveel hoofden, zoveel zin nen. Metverschillende uitgangspunten en aannames kwa men diverse partijen uit op verschillende antwoorden op al die vragen. Ook de KNVB Bekerfinale mocht niet doorgaan, hetgeen een belangrijk gevolg had voor de verdeling van de Euro pese tickets. Ajax, fier eerste met het beste doelsaldo, werd tot nummer I uitgeroepen en aangemeld voor de Champions League van seizoen 2020-202I, weliswaar niet als kampioen maar wel als de hoogste vertegen woordiger vanuit de Nederlandse competitie. Concur rent AZ (evenveel punten, minder doelsaldo) claimde dat het onderlinge resultaat (twee overwinningen voor AZ) de doorslag zou moeten geven. Er werd uiteindelijk niet gedegradeerd (ondanks een straatlengte achterstand van de laagst geklasseerde clubs op de nummer I6 van de ranglijst) en ook niet gepromoveerd (ondanks twee stra ten voorsprong op de nummer 3 van de ranglijst in de Keukenkampioendivisie). Dat vond niemand logisch, maar niemand kon een breed gedragen redelijk objectief alter natief verzinnen.Tot ver in het nieuwe seizoen zouden we bezig blijven met het opruimen van de oude restan ten uit het oude seizoen, de discussies etterden nog een tijdje door. Achter de schermen Ajax was op de achtergrond natuurlijk alweer druk bezig om zich te prepareren op dat nieuwe seizoen, wetende dat we afscheid zouden moeten nemen van sterspelers zoals Hakim Ziyech die voor een bedrag van 40 mil joen naar Chelsea vertrok. Nieuwe spelers zoals Antony (komende vanaf Sao Paolo) werden aangetrokken. De contracten van o.a. Ryan Gravenberch en Klaasjan Huntelaarwerden verlengd en Maarten Stekelenburg werd na een buitenlands ver blijf van negen jaren weer welkom geheten op het oude nest, waar hij in het verleden al 282 wedstrijden keepte. Bij de AjaxVrouwen was men verheugd om Stefanie van der Gragt in het nieuwe seizoen weer te mogen verwel komen na een periode bij FC Barcelona. Jong Ajax zal volgend seizoen, trouw aan de Ajax-filoso- fie, weer een groot aantal jeugdspelers uit eigen geledin gen (o.a. Musampa, Douglas) en aangetrokken jeugdige talenten (o.a. Ribeiro) in zijn selectie opnemen. Het contract met trainer Mitchell van der Gaag werd, na een uitstekend seizoen (eindigend op de 4e plaats als meest scorende ploeg) verlengd tot 2023. Het seizoen begon gewoon maar halverwege werd het een gekke zaak totdat het doek definitief viel. Een sei zoen zonder Ajax-kampioenen. Een verloren seizoen eigenlijk, een seizoen om gauw te vergeten. Rutger Koopmans

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 16