Dl Uit handen van burgemeester Halsema ontvangt Hennie Henrichs de Frans Banninck Cocq Penning. Eerste signalen uit China en een extra ledenvergadering We begonnen in het nieuwe jaar ook weer gewoon met voetballen, want de gezondheidsproblemen in China breidden zich weliswaar uit maar waren toch nog ver van ons bed.Althans, zo leek het en zo wilden we het graag geloven. Ajax speelde in de maand januari twee competitiewed strijden en die werden beide winnend afgesloten. Sparta werd thuis in dejohan CruijffArenA met 2-1 verslagen en ook de altijd lastige uitwedstrijd tegen Groningen werd met dezelfde cijfers, zij het met minder gemak, gewonnen.Tussendoor beleefde Spakenburg een histori sche bekeravond in dejohan CruijffArenA in Amsterdam tijdens de l/8ste finalewedstrijd voor de KNVB Beker, zij het dat ze met een 7-0 nederlaag terug naar huis gingen. VoorJongAjaxwas januari een maand metgemengde uitslagen: twee gelijke spelen, te weten tegen Jong PSV (0-0, thuis) en NEC (3-3, uit), en één overwinning, name lijk tegen Dordrecht (2-0, thuis). AjaxVrouwen speelde één wedstrijd in deze maand: de l/8ste finale voor de KNVB-beker werd (in een uitwed strijd) gewonnen met 3-l tegen BE Quick. Op 17 januari vond in Huis ter Duin het jaarlijkse Lucky Ajax Gala plaats, elders in dit jaarverslag kunt u een impressie daarvan lezen. Aan het einde van de maand, om precies te zijn op 23 januari, was het zover: Hennie Henrichs legde zijn voor zittershamer neer en tijdens een BALV (Buitengewone Algemene Leden Vergadering) werd Frank Eijken met overgrote meerderheid (stemmen tellen was niet nodig) tot onze nieuwe voorzitter benoemd. Bordjesclub in teken afscheid Hennie Henrichs als voorzitter Op 2 februari speelde Ajax l de belangrijke thuiswed strijd tegen PSV simpele uitslag l-0.Twee weken later werd RKC zelfs met 3-0 verslagen in de JC ArenA, maar daarna volgde een teleurstellende l-0 verliesparij tegen Heracles in Almelo (altijd lastig). Jong Ajax kende sterk wisselende uitslagen in februari: thuis wonnen ze overtuigend met 5-l van GA Eagles, maar vervolgens verloren ze kansloos (2-7 de uitwed strijd tegen Jong FC Utrecht.Vervolgens werd er thuis met 2-S verloren van NAC maar uit weer met 2-0 gewonnen tegen Helmond Sport. De thuiswedstrijd tegen Telstar eindigde in een gelijkspel (2-2). Kortom, het ging op en neer met dit beloftevolle team. AjaxVrouwen speelde in de maand februari twee wed strijden voor de competitie waarvan er één (thuis tegen ADO Den Haag) met l-0 werd gewonnen en de ander (uit tegen FC Twente) met 2-l werd verloren. De thuis wedstrijd om de Eredivisie cup (3e ronde) tegen ADO Den Haag werd verloren (0-l). De returnwedstrijd in Den Haag, een week later, werd met 2-2 gelijkgespeeld. In deze maand vond ook de jaarlijkse bijeenkomst van de Bordjesclub plaats, zoals altijd één van de meest bijzon dere clubavonden van het jaar. Deze aflevering van de Bordjesclubavond stond speciaal in het teken van het afscheid van Hennie Henrichs als voorzitter van de vere niging. Uit handen van de burgemeester van Amsterdam, mevrouw Femke Halsema, ontving onze ex-voorzitter de Frans Banninck Cocq Penning. Dit is een prijs, vernoemd naar een oud-burgemeester (en figurant in Rembrandt's Nachtwacht) die uitgereikt wordt aan Amsterdammers die zich ten minste tien jaar bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt op cultureel, maatschappelijk of economisch gebied met minstens landelijke uitstraling. Daar valt geen speld tussen te krijgen in hetgeval van Hennie Henrichs. Tevens werd Hennie op deze avond benoemd tot ere-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 14