'Zo werden de gestolenpunten Na een overwinning tegen en bij uit tegen Chelsea ons toch nog fataal Jong Ajax draaide wederom goed mee in de top van de Keuken Kampioen Divisie. met een prachtige overwinning tegen FC Den Bosch (5-1 thuis).Vervolgens wonnen ze met 1-2 in Breda tegen NAC Breda (de voormalige club van Jong Ajax-trainer Mitchell van der Gaag) en speelden ze gelijk tegen Helmond Sport (l-l thuis). De maand eindigde voor Jong Ajax met een overwinning op Telstar (2-3) tijdens de uit wedstrijd inVelsen. PECZwolle(2-4)speelde Ajax wedstrijd tegen Chelsea: eind- een uitslag om tevreden mee te zijn, maar nog lang zal er gespro ken worden over de rode kaar ten van Daley Blind en Joël Veltman in de 68e minuut en over de penalty die daarop volgde.André Onana hield dapper stand in de eindfase waardoor er alsnog één punt mee naar huis werd genomen en dat bleken er later twee te weinig. Ajax won later in de maand november de CL-uitwedstrijd tegen Lille met 0-2, met Hakim Ziyech als matchwinnaar (doelpunt en assist). De overige twee competitiewedstrijden, thuis tegen Utrecht (4-0) en Heracles Almelo (4-l) werden reguliergewonnen. Zo werd het toch nog een mooie maand, zeker toen aan het einde van de maand ondanks alle landelijke discussies Sinterklaas zijn woord hield en langskwam op de club om de jeugd én de Zaterdag afdeling toe te spreken. Niks mis mee met die Sint. Geen echte feestmaand December begon met een mooie uitoverwinning tegen FC Twente (2-5) maar helaas werd dit gevolgd door de eerste competitienederlaag in dit seizoen in de thuis- wedstrijdtegenWillem 11:0-2,o.a.dooreen doelpunt van ex-Ajacied Damil Dankerlui. De maand kende een waar dieptepunt op 10 december toen de CL-thuiswedstrijd tegen Valencia (waarin er overigens acht gele en één rode kaart getrokken wer den) met 0-l werd verloren. Zo werden de 'gestolen' punten uit tegen Chelsea ons toch nog fataal. Het bete kende het einde van Ajax in deze jaargang van de Cham pions League, maar op basis van onze 3e plaats zouden we in januari verder bekeren in de Europa League. De gifbeker was in deze decembermaand nog niet hele maal leeg want een paar dagen na de CL-uitschakeling werd de belangrijke uitwedstrijd tegen AZ met l-0 ver loren, een pijnlijke nederlaag. Gelukkig werd de allerlaat ste wedstrijd van het jaar, thuis tegen ADO Den Haag, met klinkende cijfers gewonnen: 6-l. Met die overwin ning mocht de Ajax hoofdmacht de kerstvakantie in. Het goede nieuws deze maand was afkomstig van het front van de sponsors:ABNAMRO, al sinds jaar en dag trouw sponsor van Ajax, verlengde zijn sponsorrelatie tot zeker 2023. De focus in de sponsorrelatie komt nu met name te liggen op het versterken van de vrouwen teams binnen Ajax. Diezelfde Ajax Vrouwen boekten deze maand een gelijkspel uittegen PSV (l-l) maarver- loren thuis met 0-2 de returnwedstrijd in de Eredivisie Cup: dat was tevens einde oefening. Jong Ajax versloeg RodaJC in een thuiswedstrijd met 2-0 en won in Leeuwarden met 0-2 van SC Cambuur. Diezelfde cijfers, maar dan andersom, stonden op het scorebord na de thuiswedstrijd tegen FC Oss. Een prachtige traditionele clubactiviteit in de maand december was ook dit jaar het Dirk de Groot Gala, dat (weer of geen weer) altijd gezellig en warm eindigt in de kantine van de Toekomst met een vlammende speech van de naamgever van dit evenement. Ook op het bestuurlijke front waren er belangrijke ont wikkelingen te melden in deze maand: tijdens een druk bezette ALV werd er op 4 december afscheid genomen, onder grote dankzegging voor hun aan de vereniging

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 12