Het seizoen van de Amateur afdeling werd feestelijk geopend met de Ajax Stars Photo Shooting 2019. Champions League. De altijd zo belangrijke maand augustus werd daarmee zeer succesvol afgesloten.'Zou het dan toch weer zo'n mooi seizoen worden als vorig jaar?', vroegen velen van ons zich af. Ookjong Ajax, met Mitchell van der Gaag als nieuwe hoofdtrainer op de bank, begon het seizoen weer in augustus. Na een 3-3 gelijkspel op 19 augustus tegen NEC (thuis), werd er een mooie overwinning (5-2) geboekt tegen FC Dordrecht op 25 augustus. Op 30 augustus werd de reeks voortgezet met een 3-2 over winning op Almere City. Op de dag ervoor, namelijk 29 augustus, hadden we een primeur binnen de vereni ging: tijdens het Ajax Photo Shooting STAR-eventwer- den alle Ajax amateurelftallen op de foto gezet, het was meteen de geslaagde kick-off voor het nieuwe seizoen. Goede maand met alleen maar overwinningen September 2019 leverde louter overwinningen op voor Ajax I.Twee keerwerd met4-l gewonnen:thuis tegen Heerenveen en uit tegen Sparta Rotterdam.Van Fortuna Sittard werd met 5-0 gewonnen en van FC Groningen met 2-0. De topper van deze maand, de uitwedstrijd tegen PSV eindigde zoals hij begon en bleef steken op een 0-0 eindstand. De hele belangrijke eerste groepswedstrijd in Groep H van de CL, thuis tegen Lille, eindigde in een 3-0 overwin ning. Jong Ajax had een wisselvallige maand: ze verloren de uitwedstrijd tegen De Graafschap, zij het nipt, met 3-2. De thuiswedstrijd tegen Jong PSV werd daarop met 2-0 gewonnen en de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles eindigde in een gelijkspel (l-l). De maand eindigde goed voor Jong Ajax: winst uit tegen MVV (I-4). De Ajax Vrouwen speelden in deze maand gelijk tegen Heeren veen (0-0), wonnen in en tegen PEC Zwolle (2-4) en thuis tegen Twente (2-I), maar verloren aan het einde van de maand tegen ADO Den Haag (uit) met I-0. Op I9 september begonnen we binnen de vereniging weer met de maandelijkse kraakavonden, zo langzamer hand een echte 'traditional'. Een week daarvoor ont moetten we elkaar tijdens een ALV en verwelkomden we de nieuwe leden (zie elders in dit jaarverslag). Ook vond de jaarlijkse bijeenkomst met de jubilarissen plaats, ook daarover is in dit jaarverslag meer te lezen. Wisselvallige maand Oktober kende een historische start: in de uitwedstrijd tegen Valencia won Ajax met 3-0, mede dankzij een briljant keepende André Onana en ondanks zes gele Amsterdamse kaarten (tegen Valencia slechts drie). De kater volgde een paar dagen later tijdens de competitie wedstrijd tegen ADO Den Haag (uit) waarin er met 2-0 werd verloren.Vervolgens wonnen we met 2-I tegen RKC (in Waalwijk) en wonnen we aan het einde van de maand de Klassieker (zonder Feyenoord-fans in de JC ArenA) vrij simpel met 4-0.Vlak daarvoor, op 23 oktober, verloor Ajax met 0-I de CL-thuiswedstrijd tegen Chel- Op donderdag I7 oktober vond de welbekende wijn proeverij plaats: het oordeel of de juiste wijnen zijn gekozen laten we graag aan de lezer over, maar gelukkig waren de wijnen rood en wit. Voorjong Ajax mochten we in oktober overwinningen noteren tegen FC Eindhoven (thuis 6-0), Jong Utrecht (4-0 op de Toekomst) en tegen Excelsior (uit I-3). Helaas ging de uitwedstrijd tegen Jong AZ met 3-2 verloren. De AjaxVrouwen verloren thuis tegen PSV (I-4) maarwonnen uittegen Heerenveen (0-2). Memorabele uitwedstrijd voor CL tegen Chelsea In novemberversloegen de AjaxVrouwen in hun uit wedstrijden het elftal van Excelsior Barendrecht (0-2) en Heerenveen (0-I).Thuis werd er gewonnen van PEC Zwolle met 4-0. Jong Ajax begon de maand slecht met een gevoelig verlies (I-3) in de thuiswedstrijd tegen FCVolendam (getraind doorWimJonk) maar ze revancheerden zich II

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 11