Ook in het seizoen 2017-2018 behaalden weer diverse Ajax-teams het kampioenschap. Natuurlijk een aantal jeugdelftallen, maar ook Jong Ajax, de Ajax Vrouwen en sommige amateur-teams viel deze eer ten deel. Zaterdag 1 promoveerde naar het op één na hoogste niveau van amateurvoetbal in Nederland. Als ik terugkijk op het verenigingsjaar 2017-2018, dan begon dat in juli rampzalig. Ajax 1 speelt in het kader van de voorbereiding op het nieuwe seizoen een wedstrijd tegen Werder Bremen in Oostenrijk. Tijdens de wedstrijd werd Abdelhak Nouri onwel en werd hij gereanimeerd na een hartstilstand. Later werd duidelijk dat Abdelhak onherstelbare hersenschade had opgelopen. Dat bericht maakte ons sprakeloos, machteloos en verdrietig. Abdelhak, kind van Ajax, zal zijn talent nooit meer kunnen laten zien aan alle voetballiefhebbers. Weg was zijn toekomstperspectief en de glansrijke carrière die voor deze stylist pur-sang in het verschiet lag. Dit maakte alle bespiegelingen voor het nieuwe seizoen wel heel betrekkelijk. In de periode die hierop volgde, werd het eenieder duidelijk dat de noodlottige gebeurtenis een diepe impact op de club had. Ajax 1 Het eerste elftal begon wankel aan de competitie en wist zich ook niet te plaatsen voor Europees voetbal, iets wat niet des Ajax is. Na het behalen van de finale van de Europa League in mei 2017, waren de verwachtingen voor dit seizoen hooggespannen en kwam de teleurstelling extra hard aan. Na de eerste helft van de competitie is er afscheid genomen van Marcel Keizer. Erik ten Hag werd aange steld als coach van ons eerste elftal en na een tweede seizoenshelft met ups en downs werden wij uiteindelijk tweede in de competitie. PSV werd met 10 punten voorsprong kampioen en dus moeten we concluderen dat het kampioenschap dit jaar terecht in Eindhoven is beland. Jong Ajax Naast de verrichtingen van Ajax 1, was de ontwikkeling die Jong- Ajax meemaakte in 2017-2018 opmerkelijk. Vanaf het begin van de competitie heeft het elftal in de top meegedraaid en na een zinderend slot van de competitie werd het elftal kampioen van de Jupiler League. Een unieke prestatie onder leiding van Michael Reiziger en Winston Bogarde en zeker als je bedenkt dat dit elftal in vele wisselende samenstellingen moest aantreden. Kijkend naar de samenstelling van ons elftal over het gehele jaar, dan kan ik niet anders dan het gezeur over 'competitievervalsing' als 'spijkers op laag water zoeken' kwalificeren. Ons Jong Ajax elftal heeft op eigen kracht getoond de beste van de Jupiler League te zijn, waarvoor zij het respect van de gehele voetbalgemeenschap verdient. Naast het kampioenschap is de primaire doelstelling van onze deel name aan de Jupiler League, de ontwikkeling van talentvolle jeugd spelers, zeker geslaagd te noemen als je kijkt naar de spelers vanuit Jong Ajax in ons eerste elftal, en A-junioren in Jong Ajax hebben gedebu teerd. In die zin begint de doorstroming vanuit onze i jeugdteams via de A-junioren naar Jong Ajax, en daarna naar Ajax I steeds beter vorm te krijgen, een essentiële posi tieve ontwikkeling en doelstel ling in het beleid van onze club. Ajax Vrouwen Na het eerste succes van onze vrouwen in 2016-2017, werden onze vrouwen dit jaar onder leiding van Benno Nihom, die het stokje van Ed Engelkes had overgenomen, Kampioen van Nederland. Daarnaast wonnen zij begin juni opnieuw de nationale beker, waardoor de tweede 'dubbel' in de historie op haar erelijst kon worden bijge schreven. In de maand juni boekte nog een elftal een bijzondere prestatie, want op 16 juni wist ons eerste zaterdag amateurelftal, door winst in de beslissingswedstrijd tegen Capelle, promotie naar de Derde Divisie af te dwingen. Onze vereniging Vanuit verenigingsperspectief was er volop aandacht voor de vaste clubevenementen zoals de Jubilarissenviering, de bijeenkomst van de Bordjesclub en de verjaardag van de club, waar op verschillende manieren inhoud aan het verleden werd gegeven. Bij verschillende bijeenkomsten werden Hans Bijvank tot Erelid en Ben Kraanen tot Lid van Verdienste benoemd en kregen Jaap Roest, Jan van der Lee en Freek Moinat de Wim Schoevaart Erepenning aangeboden. Voorbeelden waarbij clubleden het respect voor hun verdiensten krijgen, dat zij door hun jarenlange ondersteuning van Ajax verdienen. Maar toch, al deze mooie momenten worden in het seizoen 2017 2018 overschaduwd door hetgeen Abdelhak Nouri in juli 2017 overkwam. Vanaf dit seizoen zal het nummer 34, dat Abdelhak droeg, voor iedere Ajacied een bijzondere betekenis hebben. Hennie Henrichs, voorzitter

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 5