Ajax Foundation Life Skills Clinics 40 4 april 2018 was de dag waarop Ajax Foundation, ABN AMRO Foundation en Only Friends de handen ineensloegen voor 700 kinderen met een beperking. Op het Friendship Sports Center hielpen de spelers van Ajax 1, Jong Ajax en Ajax Vrouwen mee om de kinderen een onvergetelijke dag te bezorgen. De Ajax Foundation werd op 18 maart 2010 opgericht als een onaf hankelijke, maar aan AFC Ajax gelieerde stichting. De Ajax Foundation gelooft en investeert in een samenleving waarin alle kinderen gelijke kansen krijgen als het gaat om het ontdekken en ontwikkelen van hun talent en een gezond leven. De Ajax Foundation organi seert projecten rond de thema's sport gezondheid, educatie en sociale integra tie voor kansarme kinderen en jongeren onder 19 jaar in (groot) Amsterdam en Kaap stad. Hiermee wil de Ajax Foundation de jeugd een beter perspectief bieden en ze dichter bij hun doel bren gen. John Heitinga zet zich als ambassadeur in voor de Ajax Foundation. Skills Clinics Voor kinderen en jongeren in een sociaal-economische achterstands situatie organiseert de Ajax Foundation voetbalclinics gekoppeld aan een educatief programma. Daarin staan de normen en waarden van Ajax hoog in het vaandel. De Ajax Foundation leert jongeren het belang van respectvol met elkaar omgaan en stimuleert maatschappe lijke deelname. Deze Skills Clinics zijn bestemd voor verschillende leeftijdsgroepen. Basisscholen in achterstandswijken van Amsterdam krijgen een unieke Ajax-dag aangeboden. Speciaal voor leerlingen van groep 5 tot en met 8 is een lesprogramma ontwikkeld dat aansluit op het curriculum van de scholen. De kinderen volgen tijdens schooltijd lessen over gezonde voeding, omgaan met geld en mediawijsheid en krijgen een voetbalcli- nic aangeboden. Community Scheme, Cape Town Community Scheme biedt het meest intensieve maatschappelijke pro gramma aan in Zuid-Afrika. Door het organiseren van sportactivitei ten wordt geprobeerd de criminaliteit te verminderen. Daarnaast heeft het programma als doel kinderen hoop en kansen te geven door het aanleren van levensvaardigheden. Het programma bestaat uit een les- en voetbalprogramma op de scholen en in de wijk. Commu nity coaches bezoeken dagelijks scholen en werken intensief samen met de politie om veilig voetballen op een centraal plein in de wijk mogelijk te maken VUmc Kinderstad Voor kinderen met een (chronische) ziekte organiseert de Ajax Foundation regelmatig activiteiten in VUmc Kin derstad en Ajax brengt jaarlijks, met de gehele selectie, een bezoek aan de kinderafdeling van het VUmc. Ook nodigt de Foundation graag kinderen uit bij Ajax om een bijzondere wens in vervulling te laten gaan. More than Friends day Friends Cup Voor kinderen met een beperking organiseert de Ajax Foundation samen met maatschappelijk partner ABN AMRO de More than Friends day. Een sportieve dag waarop deelnemers worden uitgedaagd hun grenzen te verleggen en plezier te beleven aan sport. Daarnaast organiseert de Ajax Foundation de Friends Cup, een voetbaltoernooi voor jongeren met een beperking op sportcomplex de Toekomst. Twee voetbalteams van Only Friends vertegenwoordigen Ajax op dit toernooi. Onderzoek Life Skills Clinics Afgelopen seizoen heeft de Ajax Foundation onderzoek gedaan naar het effect van het Life Skills Clinics project op kinderen. Leerlingen die een Life Skills Clinic hebben beleefd, gaan daarna bewuster om met social media, gezonde voeding en geld. Zo gaf 65 procent van de ondervraagde kinderen aan dat ze beter met geld omgaan na het bij wonen van de clinic. Wat betreft gezonde voeding, geeft 23 procent van de kinderen aan dat ze gezonder zijn gaan eten nadat ze een clinic hebben bijgewoond. Het laatste thema waar we op sturen, social media, laat ook een positieve verandering zien, 29% van de kinderen zegt dat ze beter nadenken over tekst en/of foto's die ze op internet plaatsen. Dit geeft aan dat de huidige opbouw van de clinics een posi tief effect heeft op onze doelgroep en dat ze door middel van interac tie met Ajax en sport en spel bewuster worden van normen en waarden, ook een maand na het contact met Ajax. De komende jaren hopen we door middel van deze effectmetingen onze projecten nog beter af te stemmen op de behoefte van de kin deren, om zo naast een leuke dag ook een maatschappelijke bijdrage te leveren aan kansarme kinderen en jongeren in (groot) Amsterdam en Kaapstad. Jeannette Jongejans

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 40