Ajax Academy Club (AAC) 'Later gaat het specialer voelen' De Ajax Academy Club is speciaal voor jeugdspelers die minimaal 6 jaar op de jeugdopleiding hebben gezeten. De club is een initiatief van de Commissie Ledenbeleid en moet de band tussen oud-jeugdspelers en Ajax versterken. Zo wil Ajax onderstrepen dat ze altijd welkom zijn en blijven. AJAX De Gallery of Fame was het gepaste decor bij de jaarlijkse bijeenkomst. De 'Gallery' is dé plek waarin de Ajax-historie breed wordt uitgelicht. Ook de wereldberoemde jeugdoplei ding heeft een eigen plek, of eigenlijk vitrine, in de ruimte waarin onder meer alle hoofdprijzen pronken, die Ajax in de historie won. Wellicht zien ook de nieuwste leden van de AAC zichzelf in de toekomst terug in de Ajax Gallery of Fame. Ajax Academy Club: 'Ajacieden voor altijd'. Doel van de Ajax Academy Club Het belangrijkste doel van de Ajax Academy Club is om de band tussen de club en voormalige jeugdspelers te bestendigen. Binding en betrokkenheid zijn daarbij de toverwoorden. Ook voetballers die de club hebben verlaten, blijven op die manier toch bij Ajax betrokken. De ereclub van (voormalige) jeugdspelers van de Toekomst telt ruim 200 leden. Prominente leden zijn o.a. Daley Blind, Davey Klaasen, Joel Veltman en Marc Stuut (zaterdag 5) 'We vinden het leuk en goed om met deze groep oud-jeugdspelers contact te houden', zo vervolgt Ed Lefeber, die 11 jaar geleden Hoofd jeugdopleiding van Ajax Saïd Ouaali feliciteert Kaj Sierhuis en Zian Flemming met hun toetreding tot de Ajax Academy Club betrokken was bij de totstandkoming van de Ajax Academy Club. 'We nodigen alle jongens die lid zijn ieder jaar uit om een wedstrijd te bezoeken. Tegelijkertijd treden de nieuwe leden dan toe tot de groep. Het zijn stuk voor stuk echte Ajacieden.' Bij het uitreiken van de certificaten zorgde Hoofd Jeugdopleiding Saïd Ouaali voor mooie woorden aan hun adres: 'Het is een bij zonder groepje. Ik heb het geluk gehad om trainer te zijn geweest van deze jon gens. Zij zijn betrouwbaar, coachbaar, behulpzaam en hebben hoge fatsoensnor men. Zij zijn een voorbeeld voor anderen. Het zijn Ajacieden voor altijd.' Sierhuis staat gebroederlijk naast Flemming en legt uit wat dit voor hem betekent: 'Ik denk dat het later specialer gaat voelen, toch Zian?' Zijn teamgenoot knikt: 'Ja, ik denk dat we later heel trots kunnen zijn dat we zo lang in de jeugd van Ajax hebben gespeeld.' Nieuwe Leden AAC De Ajax Academy Club is zes Ajacieden rijker. Matthijs de Ligt, Justin Kluivert, Carel Eiting, Kaj Sierhuis, Dani de Wit en Zian Flemming zijn toege treden tot de groep van jeugdspelers die langer dan 6 jaar in de jeugdopleiding van Ajax hebben gespeeld. 39

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 39