Commissieverslagen Kerstdiner 2017 v /r Studie- en Begeleidingscommissie Studiebegeleiding 2017-2018 SAMENWERKINGSPARTNER College De Toekomst is onderdeel van de jeugdopleiding van AFC Ajax in samenwerking met het ROC van Amsterdam. Een voorbeeld hiervan is het Kerstdiner op de ToekomsX. Etiquette en serveren is een heel andere tak van sport! Leerjaar 1, College op de Toekomst ^r>r Evenals voorgaande jaren is de onderwijstrein nog altijd volop in beweging. We spreken inmiddels niet meer van een boemeltrein, maar van een sneltrein. Met steeds hogere snelheid volgen de onderwijs ontwikkelingen elkaar op. Ambitie Zoals bekend is twee jaar geleden het Ajax Studieprogramma ontwik keld en ingevoerd op basis van de nieuwe ambitie. Nog even ter her innering de ambitie: 'Ajax leidt op Champions League niveau jeugdspelers op, die het verschil kunnen maken'. Bovenstaande ambitie heeft er voor gezorgd dat we twee jaar geleden zijn gestart met een ander weekprogramma, met meer trainen en meer studie op de Toekomst. Een ingewikkelde operatie met steeds meer individuele leerroutes, ook wel met een mooi woord 'geperso- naliseerd onderwijs' of 'onderwijs op maat' genoemd. Onder 16 Afgelopen jaar is de categorie OI6 toegevoegd en een nieuwe vorm ontwikkeld. Het weekprogramma in de nieuwe vorm ziet er voor onze talenten als volgt uit: maandag, dinsdag en donderdag zijn de spelers van 9:30 tot 19:15 uur op de Toekomst, krijgen ze tweemaal een voetbaltraining/oefenwedstrijd en tweemaal een studiesessie, met tussendoor een lunch of een sportmaaltijd. Om de zelfstandigheid bij de jeugdspeler te bevorderen is onder anderen besloten de speler zelf verantwoordelijk te maken voor zijn vervoer. Dat gaat tot nu toe zonder gemor en heel goed. Op woensdag en vrijdag zijn de spelers op hun school, in een andere klassensamenstelling en trainen ze op die dagen alleen in de middag. Na de start van het nieuwe schooljaar in september stonden al snel weer twee nieuwe uitdagingen op de agenda: 1. Het wel of niet invoegen van de middenbouw. 2. Het CTO-meisjesvoetbal (door de KNVB afgestoten) opnemen in het Ajaxprogramma. Twee interessante onderwerpen die veel overleg en tijd hebben gekost. We zijn gestart met het houden van enkele presentatieavon den aan de ouders. Deze leverde mooie discussies op met terecht kritische ouders. Hoe kan mijn zoon het gewenste schooldiploma halen in minder tijd? Moeten ze dan allemaal naar dezelfde school? Hoe komen ze daar en hoe gaan we het verarmen van het lespro gramma tegen? Ik mag zeggen dat we tot een verantwoord onderwijsprogramma zijn gekomen. Onder 14 en onder 15 Dit schooljaar hebben we de groepen OI4 en OI5 toegevoegd en spreken we van een echte school. Ook de meiden (zo worden ze bij ons met respect genoemd) zijn na langdurig overleg toegevoegd aan het programma in de bovenbouw. Van deze meisjes kan ik in ieder geval zeggen, dat we een groep gemotiveerde speelsters hebben binnengehaald, die een voorbeeld zijn voor veel van onze spelers. Ik heb het omschreven als een verrijking op alle gebied. Ook de opleiding tot professioneel voetbal maakt nog steeds een mooie ontwikkeling door. Inmiddels hebben we het aanbod uitgebreid met een versnelde route Vmbo-Mbo onder de naam 'Vakmanschaps route' en een Mbol opleiding. Het grootste succes van het afgelopen jaar is de groeiende integratie van voetbal en studie. Dit jaar geven de voetbaltrainers twee uur voetbal als vak op school, waarmee de samenwerking tussen school en voetbal is geïntensiveerd. Over de eindresultaten kunnen we kort zijn. Het slagingspercentage was weer erg hoog en ver boven het landelijk gemiddelde. Eén speler is helaas gezakt, terwijl alle andere spelers hun tas aan de vlaggenmast moch ten hangen. Ger Boer Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie Dick Karremans Rob Ombre Jur Ronner Frouwke van Leeuwen Siver Abdulrahman 35

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 35