Commissieverslagen ^^1 K ilk 1rwB 1 Evenementencommissie 34 De 118e verjaardag van ons aller Ajax werd op passende en dus gezellige wijze gevierd op de Toekomst. Hans Bijvank werd verrast met het ere-lidmaat- schap van de club. Scouts Jaap Roest en Jan van der Lee ontvingen de Wim Schoevaart Erepenning. Ook Freek Moinat ontving de Schoevaart Penning. Traditionals en evenementen De evenementenkalender is leidend voor de organisatie van alle evenementen, die tot doel hebben het stimuleren en onderhouden van het verenigingsleven. Aan het begin van het seizoen starten we met de bijeenkomst voor de nieuwe leden rondom één van de eerste thuiswedstrijden van Ajax 1Deze bijeenkomst heeft een informatief karakter en wordt gehouden in de Gallery of Fame. Vanaf half september tot en met mei wordt maandelijks op de tweede donderdag van de maand een kaartavond gehouden in het restaurant op de Toekomst. Elke donderdagavond vindt de wekelijkse clubavond voor alle amateurelftallen plaats. In het najaar vindt de jaarlijkse wijn proeverij plaats. Doel van de proeverij is te komen tot de selectie van de huiswijnen voor het lopende seizoen in het restaurant op de Toekomst. U j V. ft' H 1 KvgÊ M Medio oktober worden de jubilarissen tijdens een speciale bijeen komst in het zonnetje gezet. In november en december staan veelal de traditionals op het programma. Dat zijn de Bordjesclubavond voor leden die 25 jaar of langer lid zijn van onze vereniging, de Sinterklaas viering voor de allerjongste voetballertjes en het Dirk de Groot Gala voor alle amateurvoetballers. Het nieuwe jaar wordt traditioneel geopend met de Nieuwjaars receptie. Afhankelijk van de planning volgt kort hierna de ouderavond. Dat klinkt als een saaie bijeenkomst, maar het tegendeel is waar. Dit betreft een feestavond voor en door de ouders van spelers van de jeugdopleiding. De ouders worden betrokken bij het opzetten en inrichten van de avond en dat maakt dat deze een speciaal karakter krijgt. De invulling van de verjaardag hangt de laatste jaren nauw samen met de planning van het wedstrijdschema van Ajax 1. Wanneer zij rondom de datum van de verjaardag een uitwedstrijd spelen, dan kan de evenementencommissie daaromheen plannen. Dit impliceert dat een brunch in het restaurant van de Toekomst wordt gekoppeld aan het live kijken van de wedstrijd. Het verenigingsjaar wordt afgesloten met de schalenavond voor de gehele jeugdopleiding. Ledenvergadering en thuiswedstrijden Naast deze vrolijke bijeenkomsten worden drie keer Algemene Ledenvergaderingen gehouden in de kantine op de Toekomst. Samen met de Bestuursraad wordt voor elke vergadering een agenda opge- 40 jaar lid: Ed Lefeber en Thijs Lindeman steld, waarin telkens ook elementen worden opgenomen die het voor de leden interessant maken om de vergaderingen te bezoeken. De Belgradozaal is inmiddels wel ingeburgerd als verzamelpunt van de leden bij thuiswedstrijden in de Amsterdam Arena. Voortdurend zijn we in gesprek met de cateraar om ervoor te zorgen dat de service en dienstverlening het gewenste niveau bereikt. Daarin zijn stappen gemaakt, maar we zijn nog niet waar we willen wezen. Om die reden blijft dit bij voortduring een aandachtspunt. Na een proefperiode is besloten om, waar mogelijk, voorafgaand aan de thuiswedstrijden in de Belgradozaal interviews af te nemen met wisselende koppels van trainers uit de jeugdopleiding. Enerzijds uit informatief oogpunt en anderzijds om de leden kennis te laten maken met alle trainers uit de jeugdopleiding. De evenementencommissie doet haar werk met veel plezier en blijft leden uitdagen om nieuwe initiatieven aan te dragen die kunnen bijdragen aan het verenigingsleven. Jan Buskermolen Samenstelling Evenementencommissie Jan Buskermolen, voorzitter Wim Bohnenn Rosalie Holtrop Ed Lefeber Laura Alosery

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 34