Jeugdleiders 23 De teammanagers vervullen een belangrijke rol bij de begeleiding van de spelers van de jeugdopleiding en de zaterdagamateurs. Naast hun drukke baan zetten deze vrijwilligers zich wekelijks in voor de verschillende elftallen tijdens de oefen- en competitiewedstrijden. Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen 'Mijn vrienden speelden al bij de Ajax-amateurs. Ik heb een proeftrai- ning gevolgd bij Ajax zaterdag 2 en was 20 jaar toen ik de overstap maakte naar Ajax zaterdag 1.' Wat is je huidige rol binnen de vereniging? 'Ik ben nu 25 jaar lid. Sinds 2015 ben ik teammanager van OI6. Eerst als reserveleider. Nu ben ik speler bij Ajax 35+.' Wat is er zo leuk als teammanager? 'Je bent een cultuurbewaker; werken met pubers, sparren op de bank met de trainers, af en toe jongens roepen en de ruimte krijgen. Spe lers zoals Ryan Gravenberch en Kenneth Taylor zich zien ontwikkelen. En de wedstrijden tegen Feyenoord, PSV en AZ. De sfeer is goed en we worden ontzettend leuk ontvangen.' Het is vrijwilligerswerk, hoe combineer je dat? 'Voorheen was het veel weekenden en moest ik meer schipperen. Ik heb een flexibele baan, kan mijn tijd goed aanpassen. Ik kom geregeld op de club, sparren met trainer Cedric van der Gun en Jorg Smeets en vanaf de winterstop Nordin Wooter' Wat vind je van de vereniging? 'Het is een groot onderdeel van mijn leven en ik heb hart voor de club. Ik wil zo lang mogelijk blijven spelen, zolang mijn lichaam het toelaat, met jongens die ik al jaren ken. Jonge leden moeten de vereni ging in stand houden en leden betrokken houden.' Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen? 'Ik speelde al vanaf de jeugd bij Ajax samen met één van mijn beste vrienden (Nuno Ferreira). Nuno liet mijn naam vallen bij de techni sche staf en na een proeftraining mocht ik aansluiten bij de amateurs.' Wat is je huidige rol bij de vereniging? 'Ik ben teammanager van OII en speler van de Ajax 35+ (Ajax 4).' Hoe verdeel je je tijd? 'Zelf voetballen blijft nog steeds erg leuk. De kleedkamerhumor zorgt altijd voor mooie momenten. Nadat ik was gepolst om als teammana ger in de jeugdopleiding aan de slag te gaan, wist ik dat ik daardoor minder wedstrijden zou gaan spelen. Wat ik er voor terugkrijg, is magisch. Wat is het toch geweldig om met deze jonge talenten bezig te zijn. Als je ziet wat deze jongens op deze leeftijd al kunnen, geeft dat een trots gevoel. Af en toe sla ik een arm om een schouder en spreek ze bemoedigend toe. Maar ik corrigeer hun gedrag en herin ner ze aan de normen en waarden die we hanteren. Ze zijn pas 10 jaar, maar er zitten een paar leuke boefjes tussen!' Wat is je hoogtepunt binnen de vereniging? 'Ik kan eigenlijk niet één hoogtepunt noemen. Eigenlijk vind ik alles leuk. Helemaal als ik het plezier van die kleine jongens wekelijks zie!' Tamara Schellekens

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 23