We brengen talent tot bloei, versterken elkaar, tonen leiderschap, willen de beste zijn, denken aanvallend en zijn Amsterdams direct: wijzijn de Amsterdamse Football Club Ajax. WH ziin Ajax. Wij versterken elkaar Wij zijn Amsterdams direct, wordt er door menigeen gezegd. Zeker omdat de club van oudsher een familiecultuur kent en de wereld van het voetbal, ook binnen Ajax, zakelijker en complexer wordt. Maar wie kan ze nu allemaal uit zijn hoofd opdreunen? Alleen Alex Liefhebber doet dat feilloos, Tamara Schellekens komt tot vijf, René Zegerius tot vier en de meeste geïnterviewden tot drie. Klaas Wij- brandi noemt er niet één, maar heeft zes eigen waarden die er waarachtig mogen zijn: 'respect, eerlijkheid, sportiviteit, integriteit, vriendschappelijkheid en prestatiegericht'. Henk van Santen is het wel met Klaas eens: 'Respect, die had er best wel bij gepast in het rijtje', zegt hij. En Alex mist er ook eentje: integer zijn. En laat die nou dus ook op dat lijstje staan. 'Sta open voor elkaar en respecteer elkaar', vult Tamara Schellekens aan. Henk van Santen ziet de kernwaarden ook meer als geheugensteuntje en als middel om elkaar te kunnen corrigeren en bij de les te houden, zoals je dat in het veld ook doet naar elkaar. Amsterdams direct vin den de meesten wel een aansprekende kernwaarde voor Ajax maar, zo vraagt Dick Goossens zich af: 'zijn we wel zo Amsterdams direct dat we ook alles eerlijk tegen elkaar zeggen? Of praten we nog teveel achter elkaars rug?' In dat verband zegt Henk Meijer ook iets tref fends: 'Ik onthoud Amsterdams direct het makkelijkst als kernwaarde, dus die schiet me ook altijd het eerste te binnen. Maar Amsterdams direct zijn moet natuurlijk geen excuus worden om je normen en waarden te vergeten'. Ook Cor van Eijden heeft met Amsterdams direct iets minder. 'We zijn als club warmer dan menig buitenstaander denkt', zegt hij. 'Als je "we denken aanvallend" en "we zijn Amsterdams direct" bij elkaar optelt zou je wel eens in de valkuil kunnen trappen dat je elkaar gaat aanvallen', waarschuwt Alex Liefhebber, en dat kan niet de bedoeling zijn. Aanvallend denken is natuurlijk wel een goed hulpmiddel om elkaar ertoe te bewegen om buiten de gebaande paden te denken en creatieve oplossingen te vinden. Talent ontwikkelen Tamara vindt 'we brengen talent tot bloei' het beste als kernwaarde bij Ajax passen 'maar dat moeten we in bredere zin doen, dus ook meer talenten van meer leden activeren en gebruiken'. De meesten noemen 'we versterken elkaar' de meest aansprekende kernwaarde. Maar daar voegen ze meteen aan toe: 'het is ook meteen de meest uitdagende!'. Alex noemt deze kernwaarde omdat je in alles wat je doet binnen de club of rondom een team, je het nooit alleen kunt doen. Dick Goossens drukt ons op het hart om deze kernwaarde meer en beter na te leven, want anders worden de afstanden tussen mensen te groot. Dat geldt binnen de club, binnen de NV en tussen mensen van de club en de NV Voor Cor van Eijden is het helder: 'hoe 2D

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 21