Kernwaarden Ajax In het seizoen 2017-2018 discussieerden verschillende leden en vrijwilligers met de directie van Ajax over de kernwaarden en hoe deze het beste tot uiting konden worden gebracht binnen de vereniging en de NV om de kloof te dichten. Ifïiy Zijn - Wil brengen talent tot bloei In het afgelopen jaar werden de kernwaarden van Ajax vastgesteld. Wie willen we zijn? Wat moet er blijken uit ons gedrag? Hoe willen we gezien worden? Vele leden zijn gedurende 2017 uitgenodigd voor de infor matie avonden in De Arena om met elkaar over die waarden te spreken. WJj ïl/n A/ax. Wij denhen aanvallend. Sindsdien gelden ze officieel als onze kernwaarden: Kernwaarden Ajax Wij willen de beste zijn Wij denken aanvallend Wij brengen talent tot bloei Wij versterken elkaar Wij tonen leiderschap Wij zijn Amsterdams direct Wij spraken met een aantal actieve vrijwilli gers die hele diverse rollen vervullen binnen de vereniging. Een jeugdleider, een wedstrijd secretaris, een scheidsrechter, een team manager van de Zaterdag amateurs, een redactielid van Clubnieuws, een medewerker van het Erfgoed, een lid van de parkeercom- missie, iemand van de scouting en iemand die zoveel rollen heeft vervuld dat hij met recht het beste als Lid van Verdienste kan worden omschreven. De onderlinge band Als je nog eens verlegen zit om een levendige discussie, begin dan met deze mensen over de kernwaarden van Ajax. Dan krijg je ze allemaal terug. En nog méér. De gesprekken over de kernwaarden zijn voor Jack Spijkerman dan ook belangrijker dan het vaststellen van de kernwaarden zelf: 'want die gesprekken tussen groepjes mensen van verschillende afdelingen versterken de onderlinge band, brengen begrip voor elkaar'. En dan zijn de kernwaarden dus een mooi uitgangspunt voor een gesprek in plaats van een doel op zichzelf. Maar we beginnen bij het begin.Toen Rutger Arisz eind 2016 aantrad als operationeel directeur in de directie van Ajax, trof hij de kernwaarden aan zoals die kort tevoren door de RvC, Bestuursraad en directie waren vast gesteld. Hij nam het op zich om hier van een project te maken en ervoor te zorgen dat de kernwaarden geen tegelwijsheden, maar juist 'levende woorden' zouden worden binnen iedere tak van Ajax. Om dat te bewerkstelligen, werden er tientallen workshops georganiseerd die hij alle maal zelf leidde. Een mooi proces, zo kijkt hij erop terug. Maar spannend was het ook:'want je kunt wel Amsterdams direct zijn met elkaar, maar je moet die workshops wel veilig houden. Anders durven men sen niet te zeggen wat ze eigenlijk zeggen willen', aldus Rutger Arisz. Kernwaarden verbinden ons Dat de kernwaarden vastgesteld zijn vindt iedere geïnterviewde voor dit artikel een heel goed idee. 'Want kernwaarden verbinden ons', 20

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 20