19 Een van de hoogtepunten van Ajax-AZ, de laatste thuiswedstrijd van het seizoen, was, tijdens de rust, de huldiging van spelers en staf van Jong Ajax als kampioen van de Jupiler League. Die titel werd een dag eerder behaald via een 2-1 zege op MVV. en zo won Jong Ajax voor de tweede keer in de geschiedenis de periode titel. Daarna werden drie wedstrijden op rij verlo ren. Op eigen veld leed Jong Ajax een 0-5 neder laag tegen De Graafschap. Bij Jong AZ kon een 0-2 voorsprong niet worden vastgehouden en werd uiteindelijk met 4-2 verloren. De daaropvolgende wedstrijd werd ook niet gewonnen. De topper bij NEC werd met 2-1 verloren. De negatieve spiraal werd thuis tegen FC Dordrecht gestopt. Het team van Michael Reiziger boekte een 3-1 overwinning. De uitwedstrijd in Maastricht tegen MVV met 0-4 gewonnen.Van FC Den Bosch werd met kleinst mogelijke verschil gewonnen. In Emmen werd met 2-2 gelijkgespeeld. De laatste thuiswedstrijd zorgde voor vuurwerk. Met Winston Bogarde op de bank (hij verving Michael Reiziger die tijdelijk Marcel Keizer verving bij het eerste red.) werd Volendam met maar liefst 7-0 verslagen. 2017 werd met een derde plaats afgesloten. Tweede helft De tweede helft van de competitie werd begonnen met een uitwed strijd bij Fortuna Sittard. Doordat een aantal vaste basiskrachten mee op trainingskamp waren met Ajax I, stond er een verjongd Jong Ajax. Helaas werd met 2-1 verloren. Tien dagen later verkleinde Jong Ajax het gat met koploper Fortuna Sittard weer tot twee punten. Op sportpark de Toekomst won het met 3-2 van SC Cambuur. In de daar opvolgende uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk kende Jong Ajax een bliksemstart. Het kwam binnen tien minuten al met 0-2 voor. Uiteinde lijk werd 2-4 gewonnen. Thuis tegen Helmond Sport pakten de man nen van Michael Reiziger de koppositie door met 2-0 te winnen, met dit resultaat passeerde het NEC met twee punten. De Nijmegenaren pakten in de volgende speelronde weer de koppositie terug. Helaas kon Jong Ajax niet terugslaan. In een zinderende uitwedstrijd bij Telstar werd het 3-3 na eerst met 2-0 achter te hebben gestaan. Concurren ten Fortuna Sittard en NEC verspeelden allebei punten waardoor Jong Ajax op 19 februari alleen op kop kon komen. Hiervoor moest thuis wel gewonnen worden van FC Oss. Het ging moeizaam, maar er werd met 2-0 gewonnen, waardoor Jong Ajax met drie punten los kwam te staan. De kampioensdruk had zijn effect op het team van Michael Reiziger. Bij Jong FC Utrecht werd 2-1 verloren. Met dezelfde cijfers werd nog wel gewonnen bij Almere City FC, maar daarna gingen van de vier wedstrijden in maart er drie verloren. Go Ahead Eagles, Jong PSV en Jong AZ versloegen Jong Ajax, alleen in Doetinchem werd van De Graafschap gewonnen. Kampioen Daarna werden alle wedstrijden in winst omgezet. Dordrecht uit, FC Den Bosch uit en FC Emmen thuis werden allen gewonnen.Van directe concurrent NEC werd twee keer gewonnen. De eerste keer werd op Sportpark de Toekomst met 2-0 van de Nijmegenaren gewonnen. Ech ter doordat middenvelder Teun Bijleveld geschorst bleek te zijn, moest de wedstrijd op last van de KNVB in zijn geheel worden overgespeeld. Ook nu werd weer gewonnen, alleen nu met een doelpunt minder. Ook de wedstrijd in Volendam werd gewonnen, waardoor Jong Ajax met een thuisoverwinning op MVV voor het eerst in de geschiedenis het kampioenschap van de Eerste Divisie kon binnenhalen. Dit gebeurde op 28 april met een 2-1 overwinning op de Limburgers. De titel was de afsluiting van uniek en historisch seizoen van Jong Ajax. Yuri van Eijden

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 19