Jong Ajax Jong Ajax beleefde een ongekend seizoen. Onder leiding van trainers Michael Reiziger en Winston Bogarde veroverden de jonge Ajacieden de titel in de Jupiler League. Door een zege thuis tegen MVV werd het kampioenschap binnengesleept en een historische prestatie neergezet. Uniek en historisch seizoen voor Jong Ajax De verwachtingen aan het begin van dit seizoen waren hoogge spannen. In 2016-2017 werd voor het eerst een periodetitel behaald en bereikte Jong Ajax met de derde plaats de hoogste notering in de Jupiler League in de clubhistorie. Net als vorig sei zoen stond er ook nu een nieuwe technische staf voor de groep. Trainer Marcel Keizer werd de opvolger van Peter Bosz bij Ajax 1. Twee voormalige topverdedigers uit het succesvolle Ajax uit de jaren negentig kregen de technische leiding over Jong Ajax. Michael Reiziger kwam over van Sparta. Winston Bogarde die al actief was binnen de technische staf op de Toekomst, werd zijn assistent. Eerste helft Jong Ajax begon de competitie in Jupiler League uitstekend. In Leeuwarden werd SC Cambuur met 1-2 verslagen. Ook de tweede wedstrijd werd gewonnen tegen Fortuna Sittard met 4-2. De uitwedstrijd tegen Jong PSV resulteerde in een simpele over winning. Ajax was oppermachtig en degradeerde de opponent tot figurant in eigen huis: 0-3. Het eerste puntenverlies van het seizoen werd op eigen veld geleden. Ondanks een over wicht werd het 1-1 tegen RKC Waalwijk. De volgende wed strijd werd wel weer gewonnen. Helmond Sport werd met 1-4 opzij gezet. Voordat Jong Ajax aan het duel in Noord Brabant begon, deelde het team van Michael Reiziger de koppositie nog met FC Oss en MVV De concurrenten lie ten echter allebei punten liggen, waardoor Jong Ajax alleen lijstaanvoerder werd van de Jupiler League. Thuis tegen Telstar werd daarna weer gelijkgespeeld met 1-1. In het najaar bleef Jong Ajax doorgaan met winnen. Door een ruime 0-3 overwinning op FC Oss behield het de koppositie. Tegen Jong Utrecht werd ook gewonnen. Op een herfstachtige Toekomst scoorden Siem de Jong en Mateo Cassierra en werd het 2-1. Als trotse koploper van de Jupiler League versloegen de mannen van trainer Michael Reiziger daarna Almere City FC met 3-0. Mateo Cassierra, Vaclav Cerny en Noussair Mazraoui waren goed voor de Amsterdamse doelpunten. Helaas kon de goede reeks niet worden voortgezet in de uitwedstrijd bij Go Ahead Eagles. In de Adelaarshorst werd het 4-1 voor de thuisclub. De wedstrijden in de laatste maanden van 2017 verliepen wisselvallig. Bij FC Eindhoven werd nog met 2-3 gewonnen "8

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 18