T In de bekerfinale op het veld van IJsselmeervogels was Ajax Vrouwen te sterk voor PSV. Na de 3-1 winst op de Eindhovenaren was de vrouwelijke variant van de dennenappel (zoals de baroXke bokaal wordt genoemd) voor het zo succesvolle Ajax-team. ondanks de numerieke minder heid door het wegsturen van Marjolijn van den Bighelaar, op spectaculaire wijze met 1-0 te winnen. Helaas kreeg het Champions League avontuur geen vervolg. In Noord-Italië werd de returnwedstrijd met 2-0 verloren. Genoeg voor de Italianen om verder te gaan in het toernooi. Sportgala Zoals in heel Nederland gaat het sportjaar 2017, door het winnen van het Europees Kampioen schap, de boeken in als het jaar van het vrouwenvoetbal. Op maan dagavond 18 december 2017 stal Ajax Vrouwen de show door drie Fanny's in de wacht te slepen. De categorie 'Sportploeg van Amster dam 2017' ging naar Ajax Vrouwen. Voormalig hoofdtrainer Ed Engel- kes kreeg uit handen van Frank de Boer 'Coach van Amsterdam 2017' Fanny overhandigd.Voetbalster Desiree van Lunteren werd verkozen als 'Sportvrouw van Amsterdam 2017'. Dit was voor Van Lunteren een extra kroon op het sportjaar na het winnen van de dubbel en het Europees Kampioenschap. Trainingskamp Samen met Ajax 1 reisde Ajax Vrouwen naar Portugal voor het trainingskamp, waar het team werd klaargestoomd voor de tweede competitiehelft. Trainingen, voetvolley, een diner en quiz met sponsoren, waren onderdeel van dit trainingskamp. Competitie Het begin van de competitie begon moeizaam met gelijke spelen. Ajax Vrouwen sloot de competitie af met een eerste verliespartij tegen PSV Ajax had zich geplaatst voor de kam pioenspoule op de tweede plaats na FC Twente. Met zestien wedstrijden, 35 punten en een doelsaldo van 32 voor en 14 tegen. In de kampioenpoule startte Ajax Vrouwen met drie punten achterstand op FC Twente. Door op 21 mei 2018 in Hengelo met 1-2 (twee doelpunten van Desiree van Lunteren) te winnen tegen FC Twente, was de prolongatie van de landstitel een feit. Op 2 juni 2018 werd tegen PSV bij Spakenburg de beker binnen gehaald, door een 2-1 overwinning met doelpunten van Sisca Folkertsma en Inessa Kaagman. 100 wedstrijden Marjolijn van den Bighelaar werd gehuldigd voor haar 100 duels in het Ajax-shirt. Tamara Schellekens

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 17