Ajax Vrouwen 16 Ajax Vrouwen, dit seizoen voor het eerst onder trainerschap van Benno Nihom, herhaalde de prestatie van het voorgaande seizoen door de dubbel te grijpen. In de strijd om het landskampioenschap werd de traditionele rivaal FC Twente afgetroefd. Ajax Vrouwen prolongeert landskampioenschap en beker. Na de titel en het landskampioenschap pakte Ajax Vrouwen in het seizoen 2017-2018 weer de Debuut in de Champions League Door de drie overwinningen op rij tegen Parnu Jalgpalliklubi, FK Rigas Futbola Skola en Standard Luik plaatste Ajax Vrouwen zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Op 4 oktober kwam het Italiaanse Brescia op bezoek. In een enerverende wedstrijd wist Ajax, dubbel. Versterkingen Benno Nihom werd aangesteld als hoofdtrainer na het vertrek van Ed Engelkes. Marleen Molenaar stopte in november 2017 als manager vrouwenvoetbal. Daphne Koster volgde haar in mei 2018 op. Ajax Vrouwen werd dit seizoen versterkt met Nicky van den Abbeele (Anderlecht), Linda Bakker (Telstar), Sisca Folkertsma (PSV), Stefanie van der Gragt (Bayern München), Toni Payne (Duke University), Kay-lee Sanders (CTO Amsterdam), Lize Kop (CTO Amsterdam), Lindsey Keizersweerd (ADO Den Haag) en Marieke Ubachs (FC Twente). Maarten van der Schaaf werd als nieuwe assistent-trainer aan de staf toege voegd. Maarten is specialist in het performancegedeelte van de trainingen, waaraan nu nog meer aandacht aan kan worden besteed. Daniël de Ridder liep dit seizoen stage bij Ajax Vrouwen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 16