Dl De resultaten in de competitie waren ook niet overtuigend. Uiteindelijk werd trainer Marcel Keizer vlak voor de winterstop naar huis gestuurd. Eén wed strijd werd hij vervangen door Michael Reiziger, waarna Erik ten Hag het overnam. Ook hij kon het tij niet keren, waardoor Ajax als tweede eindigde. goed en wel begonnen is. Het is een nieuwe tegenslag in de toch al zo bewogen zomer. Gelukkig worden de Eredivisieduels met FC Groningen en VVV-Venlo wél in winst omgezet. September begint met interlandvoetbal en zonder competitiever plichtingen. Trainer Marcel Keizer moet het ook in de aanloop naar het thuisduel met PEC Zwolle enkele dagen stellen zonder zijn inter nationals. Na het sluiten van de transfermarkt is duidelijk met welke groep Keizer het tot eind januari moet doen. Voor het resultaat heeft de gemankeerde voorbereiding geen gevolgen. Ajax verslaat PEC, overigens zonder groots spel, met 3-0. Ajax mag in de daarop vol gende twee competitieduels genoegen nemen met een minder resul taat. De wedstrijd tegen ADO levert Ajax slechts één punt op en na het thuisduel met Vitesse staat de geplaagde ploeg zelfs helemaal met lege handen. In de eerste ronde van het KNVB Bekertoernooi schuift Ajax de amateurs van Scheveningen met 1-5 opzij. Ondanks een licht punt zoals het ontluikende talent Frenkie de Jong, is ook september geen maand die sprankelend voetbal of knappe resulta ten oplevert. Ajax kwam van ver Eindelijk. Oktober is een maand waarin Ajax een honderd procent score behaalt. Alle vijf oktober duels leveren een overwinning op. Het zijn niet zo maar zeges; Ajax noteert knappe én doelpuntrijke uitslagen. Ajax verslaat Heerenveen, Sparta, Feyenoord, beker opponent ASV De Dijk en ten slotte ook Willem II. De winst in de Rotterdamse editie van de Klassieker spring er boven uit. 'Dit sterkt ons enorm', reageert Marcel Keizer blij en opgelucht na de winst op Feyenoord. 'We komen van ver, met alles wat er is gebeurd. De afgelopen weken hebben we stapjes gezet, maar dit is wel een grote stap.' Los van de puike teamprestaties laten ook individuele spelers van zich horen. Meestal in positieve zin. Zo luistert Max Wöber op de allereer ste oktoberdag zijn basisdebuut op met een doelpunt. Extra lichtpunt is de rentree van Daley Sinkgraven. Grote domper deze maand is de zware knieblessure van Vaclav Cerny. Voor de jonge Tsjech is het sei zoen in oktober alweer voorbij. Het goede gevoel uit de maand oktober is na één novemberwedstrijd al verdwenen. Thuis tegen FC Utrecht gaat het mis en Ajax blijft zon der punten achter. Daarna vliegen de internationals weer uit. Sommi gen komen blij terug. Zo heeft Hakim Ziyech zich met Marokko geplaatst voor het WK, deed het Denemarken van Lasse Schöne en Kasper Dolberg hetzelfde én maakte Donny van de Beek zijn debuut in het Nederlands elftal. Grootste zege ooit Zij leven dan ook in opperbeste stemming toe naar het uitduel bij NAC Breda. En dat wordt een histo rische. Met liefst 0-8 speelt Ajax de Brabantse formatie zoek. Het is de grootste uitzege ooit. Een week later gaat het ook crescendo in het thuis duel met Roda JC. Met 5-1 kan Ajax ook nu fraaie cijfers overleggen. Goed nieuws voor Kasper Dolberg is dat hij weer het doel vindt in de wed strijd waarin Justin Kluivert de grootste schijnwerpers op zich gericht krijgt. Hij scoort namelijk drie keer. Deze maand gaat bij Daley Sink graven niet de boeken in als een vrolijke, want hij raakt weer gebles seerd aan zijn knie. Voor Ajax kent de maand december een - op z'n zachtst gezegd - turbulent verloop. De maand begint met een gelijkspel bij FC Twente. Ajax geeft in het competitietreffen zowel een 2-0 als 3-2-voorsprong uit handen. Maar in de weken die volgen presteert Ajax meer dan uitstekend. Zeges tegen topploegen PSV en AZ zijn zeer welkom en tussendoor wordt ook Excelsior weggezet. Maar dan volgt het beker duel met - wederom - FC Twente. Ook dit duel met de Tukkers mondt na de reguliere speeltijd uit in een gelijkspel, waarna Twente Ajax via strafschoppen uit het bekertoernooi kegelt.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 14