Ajax 1 Verdriet over Nouri overschaduwt seizoen Ajax 1 8 juli 2017 is een zwarte dag in de geschiedenis van Ajax. Tijdens de oefenwedstrijd tegen Werder Bremen kreeg Abdelhak Nouri een hartstilstand. Later bleek hij blijvende hersenschade te hebben opgelopen. In de eerste thuiswedstrijd, tegen Olympique Nice, brachten de fans een indrukwekkend eerbetoon. Het seizoen 2017-2018 wordt overschaduwd door een groot drama: het hartfalen van Abdelhak (Appie) Nouri. De trieste gebeurtenis dompelde Ajax in een verdriet dat de club het hele seizoen zou blijven voelen. Uiteindelijk gaven Jong Ajax (kampioen Jupiler League), Ajax Vrouwen (kampioen én bekerwinst) en de Ajax- talenten het seizoen nog een beetje kleur. Op 8 juli 2017, tijdens het oefenduel met Werder Bremen in Oostenrijk, zakt Appie Nouri in elkaar. Het talent vecht voor zijn leven. De schokkende gebeurtenis maakt een abrupt einde aan de trainingsweek. Net als aan de carrière van het geliefde clubicoon. Waar Nouri zijn dagen doorbrengt in een ziekenhuisbed en nooit meer normaal zal kunnen functione ren, moeten de Ajacieden de draad proberen op te pakken. Aan het einde van de maand staan immers voorronde duels van de Champions League op het programma. De formatie van Keizer oefent daarvoor in Frankrijk. De wedstrijd met de beoogde basisploeg tegen Olympique Lyon gaat met 2-0 verloren. Ajax kan maar weinig voor elkaar boksen. Acht dagen later besluit Ajax het uitduel met OGC Nice - de eerste officiële wedstrijd van het seizoen - met een 1-1 gelijkspel; geen slechte uitslag op een Europees podium. De reserves uit die wedstrijd oefenen een dag later tegen Hull City. Op die manier hoopt Ajax een selectie te smeden waarin iedereen speelminuten maakt en daarnaast fit en op niveau is. Het drama rond Nouri ten spijt, hoopt Marcel Keizer een goed fundament te hebben gelegd voor de rest van het seizoen. Europese doek valt Augustus gaat bepaald niet de boeken in als de meest succesvolle maand ooit. Ajax verliest liefst drie keer, terwijl ook de belangrijkste wedstrijd van deze maand, de return tegen OGC Nice, teleurstellend eindigt. De Franse ploeg scoort twee keer in de Arena, Ajax scoort weliswaar ook maar dat is na de 1-1 in Frankrijk te weinig. Daardoor zit een avontuur op het hoogste Europese niveau, in de Champions League, er ook dit seizoen niet in. Die tegenslag en de trieste situatie van Appie Nouri zorgen ervoor dat de Amsterdamse ploeg een valse start van het seizoen maakt. De eerste Eredivisiewedstrijd gaat prompt verloren. Heracles is in Almelo te sterk. Ook het thuisduel met Rosenborg in de play-offs van de Europa League wordt verloren: 0-1. Ajax lijkt het in Trondheim recht te zetten. Maar 10 minuten voor tijd gaat het helemaal mis; het wordt 2-2 en zelfs 3-2. Het Europese seizoen zit erop voordat het 13

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2018 | | pagina 13