n f V Ajax 1 overwintert in de Europa League. Achtereenvolgens Panathinaikos en Standard Luik werden verslagen, gevolgd door een gelijkspel met Celta de Vigo op Spaanse bodem. Winst op Celta in Amsterdam was, met nog twee duels te gaan, voldoende voor plaatsing voor de knock-out fase. December 2016 1 december: Ajax en Matthijs de Ligt hebben overeenstemming bereikt. De nieuwe verbintenis gaat met terugwerkende kracht in op 1 oktober 2016 en loopt tot en met 30 juni 2019. De verdediger speelt vanaf 2008 in de jeugdopleiding van Ajax. 2 december: Diner op de Toekomst van de Bordjesclub. 4 december: Ajax - FC Groningen werd een 2-0 overwinning en een mooi Sinterklaas cadeau. 8 decem ber: De laatste wedstrijd in de Groepsfase van de Europa League was de uitwedstrijd tegen Standard Luik en deze werd met 1-1 gelijk gespeeld waardoor Ajax eindigde als groepswinnaar. 11 december: FC Twente - Ajax werd met 1-0 verloren. 15 december: De beker wedstrijd uit tegen SC Cambuur werd met 2-1 verloren en bete kende voor Ajax het einde in de KNVB Beker. 18 december: Ajax - PSV, de laatste wedstrijd van de eerste seizoenshelft, werd een kraker. Een kraker met een slechte afdronk, maar wel met veel strijd. Met 1-1 werden de punten verdeeld. 18 december:Tijdens de rust van Ajax - PSV werd afscheid genomen van Frank de Boer. Met vier land stitels is De Boer één van de meest succesvolle Ajaxtrainers ooit. Onder ovationeel applaus liep De Boer zijn welverdiende ereronde. 21 december: Algemene Leden Vergadering op de Toekomst. Januari 2017 2 t/m 6 januari: Trainingskamp en persdag in Portugal. 8 januari: Nieuw jaarsreceptie Ajax op de Toekomst. De winterstop gaf ruimte voor de rond de jaarwisseling gebruikelijke activiteiten in het verenigingsleven van Ajax. Hoogtepunt tijdens de Nieuwjaarsreceptie op De Toekomst was de benoeming van clubvoorzitter Hennie Henrichs tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, door Burgemeester Eberhard van der Laan. 15 januari: PEC Zwolle - Ajax, de eerste wedstrijd van de tweede competitiehelft, werd met 1-3 gewonnen. 19 januari: Voor malig eerste elftalspeler Ger van Mourik overleden. Van Mourik speelde meer dan 300 wedstrijden voor Ajax. Acht dagen later over leed ook Wim Anderiesen jr, generatiegenoot van Van Mourik en 159 keer eerste elftalspeler. Uit eerbetoon voetbalde Ajax met rouw banden. 22 januari: FC Utrecht - Ajax werd voor de tweede maal dit seizoen gewonnen door onze hoofdmacht met een krappe 0 -1. 24 januari: Ajax contracteert Mateusz Gorski. De doelman tekende een contract tot en met 30 juni 2019. Gorski is afkomstig van FC Wroclaw Academy. 29 januari: Ajax - ADO Den Haag werd met 3 -0 gewonnen. 30 januari: Ajax contracteert twee Hongaarse jeugd- internationals. De aanvallende middenvelder Szabolcs Schön, afkom stig van Budapest Honvéd Kft en Olivér Horvath afkomstig van de jeugdopleiding van MTK Budapest Zrt. Beiden jeugdinternationals hebben een contract tot en met 30 juni 2019. 31 januari: Ajax en Lille OSC hebben overeenstemming bereikt over de transfer van Anwar El Ghazi naar de Franse club. De aanvaller stond nog tot en met 30 juni 2019 onder contract bij Ajax. Hij maakte op 3 augustus 2014 zijn debuut in het eerste elftal in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, PEC Zwolle - Ajax (1-0). El Ghazi speelde in totaal honderd officiële wedstrijden in het eerste elftal van Ajax en scoorde daarin 23 doel punten. Ajax en Norwich City hebben overeenstemming bereikt over de verhuur van Mitchell Dijks t/m 30 juni 2017. Dijks (Purme- rend, 9 februari 1993) speelde tot nu toe 68 officiële wedstrijden in het eerste elftal van Ajax en werd in 2013 landskampioen met de club. Ajax heeft overeenstemming bereikt met David Neres Cam pos en Sao Paulo FC. De vleugelaanvaller tekende een contract met looptijd tot en met 30 juni 2021. Ajax betaalt een transfersom van 12 miljoen. Marc Overmars: 'Neres is een speler die we al een tijdje willen hebben. Hij is één van de grootste talenten van Zuid-Amerika, het is mooi dat hij voor Ajax heeft gekozen.' Ajax, AZ en Newcastle United hebben overeenstemming bereikt over de verhuur van Tim Krul aan AZ. 18 december

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 8