Ajax Academy Club De band tussen Ajax en (vertrokken-) bij Ajax opgeleide voetballers, wordt door het lidmaatschap van de Ajax Academy Club met een officieel tintje sterker gemaakt. Voorafgaande aan Ajax-Sparta overhandigde directeur Van der Sar diploma's aan negen nieuwe leden van de AAC. De Ajax Academy Club bestaat dit jaar tien jaar. De Club is daarmee al een decennium dé club van voor malig jeugdspelers van Ajax. Talenten moeten voor wereldberoemde jeugdopleiding heeft een eigen plek, of eigenlijk vitrine, in de ruimte waarin onder anderen alle hoofdprijzen pronken die Ajax in de historie won. Wellicht zien ook de nieuwste leden van de AAC zichzelf in de toekomst terug in de Ajax Gallery of Fame. een lidmaatschap minstens zes jaar in de jeugdoplei ding hebben doorgebracht. De Club van voormalig jeugdspelers van de Toekomst, telt bijna 200 leden. Het hoofddoel van de Ajax Academy Club is, de band tussen de club en voormalige jeugdspelers te bestendigen. Binding en betrokkenheid zijn daarbij de tover woorden. Vooral voetballers die de club hebben/moeten verlaten blijven op die manier vaak bij Ajax betrokken. De Gallery of Fame was het gepaste decor bij de jaarlijkse bijeenkomst. De 'Gallery' is sinds dit seizoen dé plek waarin de Ajax- historie breed wordt uitgelicht. Ook de Prominente leden zijn o.a. Daley Blind, Davy Klaasen, Sergio Cameron (momenteel assistent trainer zaterdagi) en Maurice Renger (momenteel speler zaterdagi). Voorafgaand aan Ajax - Sparta overhandigde Ajax-directeur Edwin van der Sar de diploma's aan de nieuwste leden. 'Ook jullie hebben lang in de opleiding gezeten. De club heeft zorg, kennis en liefde aan jullie besteed. Uiteraard met het doel om Ajax 1 te halen', sprak Van der Sar de - op dat moment nog - aspi rant-leden toe. 'Maar helaas is dat laatste niet iedereen gegeven. We houden ook onze oud-spelers altijd graag in de gaten. Zij blijven uiteraard van harte welkom.'Bij de installatie van de nieuwe leden waren ook familieleden en veel andere AAC-leden present. De nieuwe leden werden ook toege sproken door Jong Ajax-teammanager Herman Arendse en Ruud Haarms. De laatste was jaren lang actief als jeugdleider. De leden van de Ajax Academy Club komen jaarlijks bijeen. Zo ontvingen de oud-Ajacieden Philippe Sandler (nu speler van PEC Zwolle) en Dylan Nieuwen- huijs hun lidmaatschapsdiploma. De volgende spelers uit Jong Ajax ontvingen hun certificaat (tussen haakjes het aantal jaren dat zij actief waren op de Toekomst): Léon Bergsma (11 jaar), Vince Gino Dekker (12 jaar), Noussair Mazraoui (10 jaar), Mauro Savastano (9 jaar), Deyovaisio Zeefuik (10 jaar). Donny van de Beek (9 jaar) en Abdelhak Nouri (11 jaar) maakten deel uit van de wedstrijdselectie tegen Sparta en waren niet aanwezig op de bijeenkomst van de AAC. 39

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 39