Erfgoed De Gallery of Fame is de opvolger van het Ajax Museum. Het is een reis door de geschiedenis van Ajax, van de beginjaren tot de internationale successen in de jaren '70 tot aan het heden. Ons erfgoed, onze geschiedenis en onze trots allemaal te zien, in ons Ajax Museum. Ajax Erfgoed heeft een aantal kleine en grote veranderingen onder gaan het afgelopen seizoen. Te beginnen met de wisseling van de wacht. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft Carel Berenschot per 1 januari 2017 het stokje van Erfgoed coördina tor overgedragen aan Rianne van de Wetering. Door deze verandering heeft het Erfgoed comité ook een wat andere vorm gekregen, waarbij de lijnen naar de Bestuursraad korter zijn. Hennie Schuurman besloot eind november zijn werkzaamheden voor Erfgoed neer te leggen. Het Erfgoed is Hennie Schuurman zeer dankbaar voor zijn jarenlange inzet. 'Oral History' heeft een vervolg gekregen, waardoor nog meer markante Ajacieden aan het woord komen. Daarnaast gaat ook 'Vele Ajacieden' binnenkort weer verder, waarbij het vele fotomateriaal van huisfotograaf Louis van de Vuurst voorzien wordt van tags. De vitrine in de Koninklijke Loge werd ook het afgelopen jaar bij iedere thuiswedstrijd gevuld met memorabilia van de bezoekende ploeg en de gedeelde geschiedenis die 'de club van dienst' heeft met Ajax. Dit seizoen hadden we enkele fraaie objecten en clubcadeaus voor de Europa League kwart- en halve finale. De Ajax Vrouwen hebben hun seizoen subliem afgesloten, met het behalen van de dubbel. De kampioensschaal én de beker krijgen een mooie plek in de Ajax Gallery of Fame. Het Ajax Erfgoed is twee jaar geleden lid geworden van de Vereniging Bedrijf en Historie. De leden, bedrijven of instellingen met een al dan niet museale collectie, komen gemiddeld twee a drie keer per jaar bijéén. Dit seizoen mochten we een kijkje nemen bij Douwe Egberts en de Efteling. Beide bedrijven hebben een zeer diverse collectie. Bijna alle leden hebben trouwens een groot papieren archief en het is voor Ajax leerzaam te zien en te horen hoe men dat archiveert. De vele werkzaamheden van het Erfgoed kunnen uiteraard niet zon der de hulp van vrijwilligers en stagiairs. Het is misschien aardig om met een weekoverzicht te laten zien wat er zoal gebeurt op het Ajax Erfgoed. Maandag We beginnen vaak met een korte bespreking van de Ajax prestaties van het afgelopen weekend en Evert Vermeer en Max Flam stippen daarbij ook nog de buitenlandse competities aan. Evert Vermeer houdt zich bezig met de statistieken en de 'Vele Ajacieden' taglijsten en Max Flam organiseert het analoge fotoarchief. Op maandag komen er over het algemeen foto-aanvragen binnen van Ajax Media en 'Ajax Life'. Dinsdag Deze dag wordt gebruikt voor administratieve zaken en overleg. Dit seizoen was Lotte Oudejans stagiair op het Erfgoed. Zij heeft zich bezig gehouden met het schenkingen- en bruikleenarchief en het ver werken van nieuwe objecten in Adlib. Ook hielp Lotte bij het inrichten van de Koninklijke Loge. Woensdag Op deze dag kijken we uit naar de aankomende wedstrijd, waarbij de tegenstander grondig wordt geanalyseerd. Chef Vaantjes, Toegangs bewijs én Wedstrijdshirt, Jack Spijkerman, is dan aanwezig. Ook zijn Carel Berenschot en Maarten en Bram Wolters aanwezig om de programmaboekjes te selecteren, te inventariseren en binnenkort ook te scannen voor het Ajax Archief. Donderdag Donderdag is de laatste dag dat het Erfgoed 'open' is en wordt meestal de vitrine van de Koninklijke Loge ingericht voor de aanko mende wedstrijd. Vrijdag De laatste dag van de week staat meestal in het teken van het 'Oral History' overleg. Een vaste waarde voor dit project is Mark Stuy. Mark doet onderzoek naar alle personen die op de interviewlijst staan en legt aan de hand van zijn onderzoeksresultaten een dossier aan voor alle betrokkenen van het project. De interviews worden afgenomen door Jack Spijkerman, Ronald Jongens en Erol Elman. Zoals u ziet, is de clubgeschiedenis en daarmee het Ajax Erfgoed altijd in beweging. Het Erfgoed hoopt dan ook dat er aan het einde van seizoen 2017/2018 een mooie prijs mag worden toegevoegd in de Ajax Gallery of Fame. Hup Ajax, Hup! Rianne van de Wetering, Erfgoed-coördinator Medewerkers Erfgoed Jan Buskermolen Ed Lefeber Thijs Lindeman Ronald Pieloor Rianne van de Wetering Carel Berenschot Sytze de Boer Lotte Oudejans Menno Pot Jack Spijkerman Mark Stuy Evert Vermeer Max Flam Bram Wolters Maarten Wolters ^tGQN 36

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 36