35 Jaap en Ton Tielenburg horen tot de grondleggers van de Ajax Studie- en Begeleidingscommissie. Na bijna veertig jaar actief te zijn geweest, zwaaien beide broers af. In bijzijn van 'SBC-oervader' Ikey Waas ontvingen zij uit handen van de voorzitter de Wim Schoevaart Erepenning met oorkonde. Studie- en Begeleidingscommissie Het seizoen 2016-2017 begon met droefenis Sasa de Jong Augustus 2016. We waren nog niet begonnen met het nieuwe school jaar en zaten in de drukke voorbereidingsperiode. Tijdens deze werk zaamheden werden we opgeschrikt door het droevige nieuws dat onze geliefde collega, de moeder van de studiebegeleiding, Sasa de Jong was overleden na een kort ziekbed. Sasa was het gezicht van de studiebegeleiding. Met hart en ziel gaf ze deze mooie taak binnen Ajax een eigen gezicht. Sasa was Sasa en alles moest wijken voor haar jon gens. Niet alleen op school maar ook op sociaal gebied was Sasa zeer betrokken bij het wel en wee van de jonge Ajacieden. Haar motto? De jongens moesten, hoe dan ook, slagen als mens en daar moet je af en toe extra tijd in stoppen en aandacht voor hebben. Andere onderwijsvorm Na een jaar van intensieve voorbereidingen was het eindelijk zover: De nieuwe onderwijsvorm bij Ajax. Doel van deze ommezwaai was 'het bieden van meer trainingsuren in de jeugdopleiding'. Er was besloten te starten met de twee oudste groepen. Geen logische keuze als het gaat om gewenning aan een nieuwe manier van leren en het feit dat enkele kandidaten examen moesten doen. Toch kreeg deze volgorde de voorkeur om enkele aanstormende talenten, op jonge leeftijd, klaar te hebben voor het Eerste elftal. Om dit alles te kunnen realiseren was niet alleen een andere onder wijsvorm noodzakelijk, maar ook het vinden van de juiste onderwijs- partners. We werkten al samen met het ROC van Amsterdam, met het aanbieden van een Mbo-3 opleiding tot professioneel voetballer. Bij aanvang van dit jaar, nadat Corne Groenendijk had aangegeven een andere baan te prevaleren binnen Ajax, zijn twee nieuwe gezichten toegevoegd aan de opleiding. Corne had de opleiding tijdens zijn jaar dichter bij het voetbal gebracht. Nu stonden Oscar Alkemade (Ajax) en Bram Aarts (ROCvA) voor de schone taak deze helemaal uit te schrijven. Daarin zijn ze beide met vlag en wimpel geslaagd. Er staat een dijk van een opleiding die niet alleen wordt gedragen door de afdeling onderwijs, maar ook door de voetbal, waaraan de trainers hun steentje bijdragen. Nieuwe partners Het was, zoals verwacht, een zwaar jaar met hard werken en inten sieve begeleiding. Voor de andere onderwijsvormen zijn twee nieuwe partners gevon den, nl Het Calandlyceum voor Vwo, Havo en Vmbo-t en het Calvijn College voor Vmbo-k en Vmbo-b. Deze samenwerking heeft aan het einde van het schooljaar een buitengewoon hoog slagingspercentage opgeleverd. Dat betekende in ieder geval, dat de integratie topvoetbal en onderwijs op deze manier ingevuld kan worden. Al vraagt het voor zowel de docenten als wel voor de spelers, een andere en meer vol wassen studiehouding. De middenbouw (OI3-OI6) werkte nog in de oude vertrouwde vorm. Afscheid van Jaap en Ton Tielenburg Aan het einde van het enerverende studiejaar 2016-2017 werden we op de hoogte gebracht van het feit dat twee zeer gewaardeerde collega's in de studiebegeleidingscommissie, de gebroeders Jaap en Ton Tielenburg een punt gingen zetten achter hun werkzaamheden als lid van die commissie. Ik wil Jaap en Ton hartelijk dank zeggen voor alle tijd, kwaliteit en inzet die zij hebben gebracht. Om verder te kun nen met een voltallige commissie werden twee nieuwe leden uit de onderwijswereld aangesteld, te weten Frouwke van Leeuwen en Siver Abdulrahman. Ger Boer Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie Dick Karremans Rob Ombre Jur Ronner Frouwke van Leeuwen Siver Abdulrahman

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 35