Op gepaste wijze betoonde Ajax en het in de ArenA aanwezige publiek eer aan de recentelijk overleden Ajacieden. Op zondag 29 februari werden Ger van Mourik en Wim Anderiesen jr. herdacht, op zondag I 1 februari was er een minuut stilte voor de ons ontvallen Piet Keizer. De officiële wedstrijdenoogst was 307 officiële wedstrijden, maar Van Mourik was meer dan een vast element in het eerste elftal. In de vele jaren dat hij aanvoerder van het eerste elftal was, gaf hij vanuit zijn grote persoonlijkheid blijk van een drijvende kracht in het elftal te zijn, een sieraad voor de club. Ook na zijn loopbaan bleef Ger van Mourik Ajax trouw. Tot aan zijn plotselinge overlijden bezocht hij, liefst binnen de kring van zijn oude teammakkers, de wedstrijden van Ajax. Ger van Mourik is 85 jaar geworden. onafhankelijke geest, bleef Keizer, in 2010 benoemd tot erelid, Ajax trouw en nam hij actief deel aan het verenigingsleven. Zo speelde hij een stimulerende rol in de oprichting van Lucky Ajax. Zijn liefde voor de club weerhield Keizer niet, wanneer hij dat nodig achtte, zich ook kritisch uit te laten, steeds met het belang van de club als uitgangs punt. Tot aan zijn onverwachte dood was Piet Keizer een vertrouwde verschijning op de Toekomst en bij thuiswedstrijden van Ajax Piet Keizer is 73 jaar geworden. Wim Anderiesen Jr. Overleden 27 januari 2017 Was 39 jaar lid van Ajax. Op 27 januari 2017 bereikte ons het trieste bericht van het overlijden van Wim Anderiesen jr. Anderiesen, die 85 jaar werd, hoorde tot de voetballers van Ajax die in de periode waarin van amateurvoetbal tot (semi-)profvoetbal werd overgegaan deel uitmaakte van het eerste elftal. Wim, zoon van de legendarische Ajacied en international Wim Anderiesen sr, kwam vanaf zijn debuut in 1951 159 keer uit voor het eerste elftal. In 1961 speelde hij zijn laatste wedstrijd voor Ajax, kwam daarna uit voor SHS (later Holland Sport) maar bleef Ajacied in hart en nieren en was een vaste bezoe ker van de wedstrijden van Ajax 1. Daan Boonstoppel Overleden op 17 februari 2017 Was jarenlang donateur en lid van Ajax sinds 2001. Daan Boonstoppel is 92 jaar geworden. Jacques Coronel Overleden op 17 mei 2017 Was 15 jaar lid van Ajax. Jacques was de broer van Uri en de vader van onze zaterdagspeler Gideon. Jacques Coronel is 68 jaar geworden. Wim Anderiesen Jr. is 85 jaar geworden. Piet Keizer Overleden 10 februari 2017 Was 44 jaar lid van Ajax. Erelid sinds 25 januari 2010 en leverde zijn erelidmaat schap op 19 mei 2011 in. Het overlijden van Piet Keizer, op 10 februari 2017, kwam als een enorme verrassing. Met het heengaan van Keizer ontvalt ons een iconische voetballer en een zeer uitgesproken persoonlijkheid. Piet Keizer, geboren in Amsterdam op 14 juni 1943 voetbalde vanaf de jeugd in het rood en wit en kwam tot aan de plotselinge afsluiting van zijn carrière in 1974 voor geen andere club uit. De imposante cijfers - 190 goals in 490 officiële wedstrijden - vertellen slechts een deel van Keizers aan Ajax verbonden historie. Als vaak onnavolgbare, technisch zeer begaafde aanvaller drukte hij mede zijn stempel op de gouden jaren van Ajax waarin hij onder meer drie keer kampioen van Europa werd en de Wereldbeker won. Terecht wordt Piet Keizer gezien als een van de beste spelers die Ajax voortbracht. Zonder verlies van zijn Guus van Ham Overleden op 28 mei 2017 Was 54 jaar lid van Ajax. Oud Eerste-elftalspeler Guus (August) van Ham, overleed op 28 mei in Amsterdam. Van Ham, maakte de eerste jaren van het betaald voetbal in Nederland mee en was tussen 1957 en 1963 een vaste kracht in het Eerste elftal. Guus van Ham speelde 106 officiële wedstrijden voor Ajax als middenvelder. Zijn finest moment beleefde hij in de klassieker Feyenoord - Ajax van 5 april 1959, toen hij in De Kuip drie van de vijf Ajax-doelpunten maakten in de met 5-0 gewonnen wedstrijd. Guus van Ham is 82 jaar geworden. Roel Plomp Overleden 1 juni 2017 Was 20 jaar lid van Ajax. Roel was jarenlang actief in de jeugdscouting. Roel Plomp is 85 jaar geworden. 33

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 33