29 Het gesprek liep vanzelf en de interviewer zat er soms bij en keek er naar. Dit zijn toch wel mooie mensen bij elkaar. Was Uri Coronel er nog maar, dan was het kwartet van Ajax-voorzitters vanaf 1989 tot aan heden compleet geweest. Als je kijkt naar het grote geld in het internationale voetbal. 210 miljoen voor een speler, waar gaat dat naartoe? Hennie: 'Als je kijkt wat er bij Paris Saint Germain gebeurt? Dat is het summum wat je zou kunnen bedenken bij dit onderwerp.' John: 'Maar wij zouden ons wel kunnen vergelijken met Porto bij voorbeeld. Ik heb het idee dat Ajax in sommige dogma's vastzit. Er is een waarheid, die is hier ooit in marmer uitgehakt. Alsof de wereld niet razendsnel verandert.' Michael: 'Om maar dicht bij huis te blijven een club als Anderlecht presteert toch in de afgelopen jaren veel constanter in Europa dan Ajax. We moeten ons ook niet met Paris Saint Germain vergelijken, dat is oneigenlijk.' Allen: 'Dat zijn wij niet.' Maar goed, dan leid je je spelertjes op. Ze komen in het Eerste en in de schijnwerpers, en een jaar later zijn ze weg. Hennie: 'Zover ga ik niet. Afgelopen zomer gaat Davy Klaasen weg, die heeft een mooi aantal jaren gespeeld, dat hebben we met veel spelers gehad en je weet dat dat erbij hoort. Je moet zorgen dat het beleid is om snel en goed genoeg op te leiden en om daarin steeds beter te worden.' Michael: 'Precies, en je moet een goede balans hebben in je elftal tussen jonge mensen en ervaren mensen. Want die jonge jongens worden, als ze wedstrijden spelen met ervaren spelers, ook beter. Maar ik constateer, dat is even terzijde en dat heeft niets met Ajax op zich te maken, maar meer in het algemeen, dat er gewoon spelers zijn die wat moeite hebben om een bal naar een medespeler te spelen. Van A naar B. Terwijl ze dat natuurlijk goed kunnen. Ik denk dat wij als het hele Nederlandse voetbal een stuk verder komen als we meer kijken naar de mentale begeleiding en het mentaal sterker maken van de spelers. Ik weet dat John het ook heeft geprobeerd, het was zijn stokpaardje en wij (Hennie en ik) hebben het al geprobeerd in de tijd dat Piet Bon onze clubarts was in De Meer, weet je nog.' Joh n: 'Toch stond ons team vijf maanden geleden in Stockholm in de finale! Het kan dus wel.' Michael: 'Het kan wel! Zoals Ajax tegen Nice speelde, dat was fan tastisch. Alleen onze supporters. Wij! Wij moeten ook eens naar ons zelf kijken. Hoe snel wij spelers uitfluiten in de ArenA, schandalig! En wat ik daar wel van begrepen heb, van de mensen die daar verstand van hebben, dat het gevolg daarvan is, dat voetballers angstig worden, fouten maken en op zeker gaan spelen, tikkie terug, vrije man. We helpen daar net zo hard aan mee, als supporter.' Wat zou je daar aan kunnen doen? Met supportersverenigingen praten, bespreekbaar makenWe hebben de grootste supportersvereniging! Michael: 'We hadden in de revue al het geintje: een Feyenoord- supporter gaat naar de Kuip om zijn club aan te moedigen, wij gaan naar de ArenA om te controleren of het wel goed gaat. Of er wel gewonnen wordt. Zolang we dat doen helpen we ons team niet verder.' Hennie: 'Je ziet een verwachtingspatroon bij supporters dat wij niet voldoende kunnen kanaliseren. Wij moeten altijd de ambitie hebben om de beste te zijn. Dat is een gegeven, dat zit in ons DNA. Dat hoort LAN

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 29