Zaterdag 5 Zaterdag 3 Zaterdag 4 26 Onze Zaterdag 3 werd 4de ondanks vele blessures en met behulp van invallers uit 4 en 5. Zaterdag Ajax 4 werd winnaar in een competitie waarin niet alle wedstrijden zijn uitgespeeld. Zaterdag 5 heeft het kampioenschap niet kunnen prolongeren en werd 2de. Om positief aan de nieuwe competitie te beëindigen, hebben alle clubs direct na afloop van seizoen de kop pen bij elkaar gestoken en de ontstane problemen zijn in goed onderling overleg opgelost. Tevens zijn afspraken gemaakt om herhaling te voorkomen. Dat maakte dat iedereen toch met een goed gevoel afscheid nam van het seizoen 2016-2017. Het venijn van de competitie zat 'm in de staart van het seizoen. Een dispuut tussen twee clubs over het uitspelen van een restant van een competitiewedstrijd beïnvloedde het competitieverloop zodanig dat uitein delijk formeel geen van de clubs zich kampioen mocht noemen. Bij het opmaken van de balans lagen de Ajax Veteranen op koers voor het kampioenschap, maar doordat het restant van de wedstrijden niet meer is gespeeld, zal voor altijd onduidelijk blijven hoe het sei zoen zou zijn afgelopen. Op basis van de eindstand voelt het team zich wel de morele winnaar, maar dan zonder kampioensfoto en bloemen. In het seizoen 2016-2017 heeft Ajax 5 het kampioenschap niet kunnen prolongeren. HBS bleek over de gehele competitie de betere ploeg. Ajax 5 eindigde dit seizoen als 2e met 59 punten uit 24 wedstrijden met een doelsaldo 103 voor en 41 doel punten tegen. Topscorer van dit seizoen was Marc Stuut. Vanwege hevige sneeuwval werd de Knoepert afgelast en dit seizoen niet gespeeld. De sfeer was ook dit jaar tijdens de Klassieke Veteranencompetitie uitstekend. Ajax 5 kenmerkt zich door het plezier, de gezelligheid, de onderlinge saamhorigheid en het respect. Dit jaar werd het team aangevuld met Marcus Keane, Marc Wolthuis, Rogier van den Brink en Mark Geestman. De trip naar Rome met een oefenwedstrijd tegen de AS Roma was het hoogtepunt van dit seizoen. In dit weekend werd weliswaar met 4-1 verloren tegen AS Roma maar ook werd de prachtige stad Rome bezocht en was de teamspirit uitstekend. Ajax 3 begon de competitie met een gedeeltelijk nieuwe selectie met de nieuwe aanwinsten Dennis Gerrit sen, Dave Moen, Patrick Gerlof, Wouter Kos, Edmund Sno, Raymond van Asselt, Atjikin Dimitras, Paul van der Horn en Sander Minus. Simon Tahamata speelde ook enkele wedstrijden mee. De staf bleef onveranderd. In het begin moest er door blessures en afzeggingen regelmatig een beroep worden gedaan op spelers uit andere teams. De resultaten aan het begin van de competitie konden beter. De eerste ronde van de beker verliep goed in de poule met Baarn, AFC en de uitschieter tegen WV-HEDW met 9-0. Het bekeravontuur was in de tweede ronde voorbij door een nederlaag tegen WV-HEDW Hoogtepunt was de wedstrijd tegen AFC 2, waar na een heuse thriller Ajax 3 naar huis ging met een 3-4 overwinning. In maart ging de gehele selectie een weekend naar Malaga om tegen oud-Malaga te spelen. Hoewel de wedstrijd werd verloren, was het weekend geslaagd. Swift was de absolute koploper in de competitie en Ajax 3 moest zich dan ook twee keer laten gelden. Na een moeizame start wist Ajax 3 toch een plaats in de top 5 van de competitie te berei ken en was het seizoen geslaagd.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 26