Zaterdag-seniorenvoetbal Zaterdag 1 Zaterdag 2 25 Terwijl Ajax Zaterdag 1 zich in de Hoofdklasse keurig veilig voetbalde, was er groot feest bij Ajax Zaterdag 2 vanwege het behalen van de titel.Voor de vierde keer in zes seizoenen werd het kampioenschap van de Reserve Hoofdklasse A in de wacht gesleept De zaterdag 1 kwam wederom uit in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. Met een gelijk gebleven trai nersstaf, bestaande uit hoofdtrainer Jorg Smeets en assistent trainer Dennis van der Wal, maar wel weer met een aantal nieuwe, vooral jonge spelers. Naast de teammanager Jan Fleijsman, elftalbegeleider Dick Goossens en verantwoordelijke voor het materiaal Rob Versluis, nam Lauwrens Reder de scouting op zich en analyseerde Arie de Haan toekomstige tegenstanders. De resultaten waren net als in het vorige seizoen nogal wisselend. Na een geslaagd trainingskamp in de winter stop op het zonnige Gran Canaria waren de verwach tingen halverwege hooggespannen. De sterke periode van voor de winterstop kreeg helaas geen overtuigend vervolg. Ook werd geen periodetitel behaald en is het seizoen afgesloten met een teleurstellende midden- mootpositie. Uitkomend in de zaterdag reserve hoofd klasse A, startte de zaterdag 2 het seizoen wederom met als trainer Detlef le Grand en leider Andre Stuijf. Zoals gebruikelijk bij Ajax zaterdag 2 ook weer met een groot aantal nieuwe, jonge spelers. De nieuwkomers waren snel gewend en dit is ook terug te zien in de resultaten. Met goed voetbal en een positieve inzet ging men het seizoen goed van start. In de beker echter werd de ploeg in de 2e ronde uitgeschakeld door het eerste elftal van Sporting Martinus. Het was al snel duidelijk dat het team in de competitie weer meedeed voor het kampioenschap en dit dan ook zou behalen. Het team kwalificeerde zich daarmee wederom voor de nacompetitie om het kampioenschap van Nederland voor reserveteams. De poule-fase met als tegenstanders ASWH en Excelsior Maassluis werd spijtig genoeg niet over leefd.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 25