De jeugdteams Onder 10 24 Onder 8 Het rijtje kampioenen van de Jeugdafdeling is bijna een afspiegeling van de hele jeugdafdeling van Ajax. Alleen zaterdag 2 en de Ajax Vrouwen complementeren de lijst. Onze Jeugd, onze Toekomst. Het seizoen van Ajax Onder 10 verloopt volgens plan, oordeelt Van Dam. De talenten spelen in een competitie waar zij elke tegenstander drie keer tegenkomen. Voor de winterstop verloor de Onder 10 alleen van Vitesse en Sparta. 'Verder hebben we alles gewonnen', weet de jeugd trainer. In de laatste maanden van 2016-2017 spelen de Ajacieden zowel competitiewedstrijden, als toernooi duels.Van Dam: 'De aankomende toernooien zijn een mooi meetmoment waarin wij ons spiegelen aan de topclubs in binnen en buitenland. Naast prestige biedt het uiteraard ook weer vele leermomenten.' Aan de hand van de officiële selectie foto stelt Van Dam de Ajacieden Onder 10 voor. Lucas Jetten: Hij heeft een goed linkerbeen, plus een goede inzet en drive. Was de beste speler van het zaalvoetbaltoernooi in Borchland. Rick Luijer: Rick is beweeglijk en heeft een goed schot. Hij kan ook een goal maken. Jinairo Johnson: Jinairo is een rustige jongen, met veel power, die altijd voorop in de strijd gaat. Beschikt over een verwoestend schot.Tommie de Vries:Tommie is leergierig en ligt goed in de groep. Je ziet bij hem bijna geen verschil tussen links en rechts. Dat is een wapen. Hakeem Agboluaje: Hakeem is altijd enthousiast en een echte gangmaker. Hij heeft een enorme wilskracht en kan de hele linkerflank bestrijken. Xavi Dors: Hij is doelgericht en technisch vaardig, ook omdat hij veel oefent. Ook Xavi schiet even makkelijk met links als met rechts. Luca Messori: Een enthousiaste jongen, die er altijd vol voor gaat. Hij kan vanuit het niets een goal maken. Olivier Schutte: Goed meevoetballende keeper. Ook erg sterk op de lijn. Kian Hendriks: Is als keeper vooral sterk in de 1-tegen-1-duels. Moest in het begin even wennen, maar heeft stappen gemaakt. Ilias Ait Ben Ichou: Is in de kleine ruimte technisch vaardig. Leert dat steeds beter te vertalen naar rendement en functionaliteit. Mohammed Belfgih: Hij gaat altijd volle bak. Die drive laat zich niet afremmen. Mohammed oefent veel op straat en dat zie je terug in zijn spel. Sven Scheringa: Een behendige, kwikzilverachtige en goed coachbare jongen. Sven is leergierig; hij wil altijd heel graag. Steyn Mussche: Steyn oefent veel op z'n traptechniek. Hierdoor kan hij niet alleen zichzelf maar ook anderen in scoringspositie brengen. Bommel Quaedvlieg: Is snel en wendbaar. Kan met zijn snelheid en gedreven heid zeer gevaarlijk zijn. Anass Moumane:Anass is een technisch vaardige linkspoot, die het verschil kan maken met zijn goals of assists. Sidney Turner: Ook een kwikzilverachtige speler. Een wapen is zijn wendbaarheid in combinatie met zijn dribbels. De allerjongste Ajacieden in de jeugdopleiding spelen in de Onder 8. Jeugdtrainer Dennis Reus geniet elke training en wedstrijd van zijn even gretige als getalenteerde voetbal lertjes. 'Je ziet al snel of een jongen kan voetballen. Maar of hij het Ajax- niveau aankan is veel moeilijker in te schatten', schetst Ajax onder 8-trainer Reus de moeilijkheid om elk jaar weer een volwaardig nieuw jeugdelftal te formeren. 'Wij hebben ook dit jaar weer een sterke selectie. De scouting heeft goed werk geleverd.' In de jeugdopleiding heeft elk talent zijn eigen ontwikkelplan. Sterke punten worden versterkt, verbeterpunten verbeterd. De leerstof die de Ajacieden krijgen aangereikt, wordt gretig geabsorbeerd. Reus: 'Vooral de allerjongste jongens zijn net sponzen. Ze nemen alles op.' Ajax onder 8 heeft talentvolle spelers. Een aantal speelde inmiddels al mee bij Onder 9. Na een foutloze eerste seizoenshelft, incasseerde Onder 8 na de winterstop pas de eerste nederlaag. 'De jongens waren zo teleurge steld dat ze de tegenstanders na afloop geen hand wilden geven', her innert Reus zich. 'Sportiviteit en het ontwikkelen van de persoonlijk heid vinden we zeer belangrijk. De jongens hebben de tegenstanders uiteraard gefeliciteerd.' Wie zijn de talenten eigenlijk uit de Onder 8? Aan de hand van de selec tiefoto typeert Reus zijn Ajacieden: 'Abdellah Ouazane is een echte spelverdeler. Hij trainde vanaf begin 2016 al mee en doet vaak mee met Onder 9. Imran Talai kan goed zijn mannetje passeren en heeft een hard schot. Shae Jurcka heeft goed getraind op zijn tweebenigheid en scoort inmiddels met links en rechts. Oliver Nieboer kan zijn mannetje passeren en is een win naar. Ik vind Matwey Mocanu een spits met een neusje voor de goal. Damian Gomes Ferreira kan met beide benen schieten, verovert ballen en speelt af en toe zijn wedstrijden bij de Onder 9. Jerayno Schaken kan zijn tegenstander passeren en heeft een goede schaar beweging in huis. Hij is een van de gangmakers in de kleedkamer. Denzel Darko is de allerjongste Ajacied in de jeugdopleiding. Voor zijn leeftijd is hij sterk, daarbij scoort en passeert hij makkelijk. Ook Gael Garay Landin oefent thuis veel. Hij heeft overzicht en kan zijn medespeler vrij zetten met een goede pass. En ook Gael mag als beloning vaker mee met Onder 9. Leshayro George kan met links en rechts passeren en ook met beide benen afronden. Daarbij staan leider Alex Liefhebber en fysio Chantal Lekkerkerker altijd voor de jongens klaar. Ronald Jonges

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 24