De j'eugdleiders Jeugdleider van Ajax Fl Joop Leeuwendaal Onder 19, onder 17, onder 15, onder 14, onder 12, onder 10 en onder 9 kampioen van Nederland. Zo wat de hele jeugdafdeling kampioen.Volgend jaar beter? Wat een geweldige prestatie van onze jeugd, onze toekomst, haar trainers en leiders. Trots? Heel trots, want de Toekomst heeft alles in huis. Beste lezers! Mijn naam is Joop Leeuwendaal. Reeds meer dan veer tig jaar ben ik lid van onze club en heb dan ook al twee bordjes van de Bordjesclub gekregen. Eén bordje voor mijn 25-jarig lidmaat schap en eentje voor de mijlpaal van veertig jaar. 'Al vijftien jaar ben ik leider, teammanager, coach van Ajax Fl. Wanneer de spelers van Fl binnenkomen, hebben zij de leeftijd van 7 of 8 jaar. Vrij jong dus maar ze zijn allemaal talentvol, anders zouden ze niet bij Ajax spelen, nietwaar? De eerste dertien jaar werkte ik samen met Dennis de Haan, sinds twee jaar vormen Rik Verhage en ik een koppel. Dit jaar hebben we een zeer talentvolle groep. Met overmacht ver slaan wij andere clubs in de Twin Game Competitie. Tegenstanders daarin zijn clubs als FC Utrecht, ADO Den Haag, Vitesse, NEC en Sparta. Dat wij de wedstrijden regelmatig met groot verschil winnen, is niet zo leuk voor de tegenstanders, helaas dan, het is niet anders. De kinderen van Ajax Fl trainen vier keer in de week en de sessies zijn vaak lang. De jongens moeten er best veel voor doen maar ze zijn absoluut erg gemotiveerd, kunnen goed luisteren en tonen een fijne discipline. Natuurlijk zijn ze wel eens druk. Dat mag, het zijn kinderen! Voor het seizoen heeft Rik Verhage een plan gemaakt, dat ook aan de ouders is gepresenteerd. Hierin staat wat wij van de kinderen verwachten, wat zij van ons kunnen verwachten en wat zowel het individuele als het gezamenlijke doel is. De manier van spelen komt aan bod en dat komt in het kort neer op voetballen vanuit eigen kracht en kwaliteit op basis van inzet. Dit is een leidraad waarmee, mocht het anders lopen, op teruggevallen kan worden. Wat mij opvalt, is het plezier bij de jongens, tijdens de trainingen en natuurlijk bij de wedstrijden. Eeen aantal maanden terug namen wij deel bij de vereniging UNA in Brabant aan een groot internationaal toernooi. Ook Belgische en Duitse profclubs waren van de partij. Ajax Fl won vrij simpel, zon der puntverlies. Wij kregen veel complimenten, ook voor de speel wijze en gedrag. Mijn vertrouwen in deze groep is groot, er zit veel 'rek' in. 22 Een persoonlijk moment beleefde ik toen de spelers vanwege mijn zestigste verjaardag de bus versierd hadden. Vóór maar ook na de wedstrijd was het feest want NEC werd weggespeeld. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Ajax Fl te sterk is in deze leef tijdscategorie, nationaal én internationaal. Dat wij onlangs op de Toekomst Bayer Leverkusen, Schalke 04 en Borussia Dortmund moeiteloos versloegen, is daar het bewijs van. Een nieuwe test heb ben wij eind oktober ondergaan, in Leverkusen met als tegenstanders de thuisclub en Bayern München en Liverpool. Joop Leeuwendaal

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 22