IAAR KNVB BEKERFINALE 2D Voor het eerst in de clubhistorie werden de Ajax Vrouwen landskampioen. Als kers op de taart werd ook nog eens de nationale beker veroverd. Alle reden om dit unieke seizoen uitbundig met elkaar te vieren. competitie zou kunnen behou den. Focussen, om de Eredivisie Vrouwen een interessante, hoog waardige competitie te laten zijn. Speelsters zouden eerst hier het verschil moeten maken voor zij naar het buitenland vertrekken. Dan heb je daar namelijk pas echt wat te zoeken. Hoewel "een bui tenlands avontuur" toch altijd zal blijven trekken, dat begrijp ik zelf ook wel na mijn eigen voetbal- avontuur in Amerika. Qua niveau is het hier echt niet zo slecht, er spelen nog altijd veel internatio nals in de Nederlandse competi tie. Slechts tien jaar na de oprich ting van de Eredivisie Vrouwen, heeft Oranje het EK gewonnen. Een geweldige prestatie.' Hoe schat je de kansen in voor dit seizoen? 'Ik heb een heel goed gevoel over de staf en de spelersgroep. Benno Nihom is de nieuwe hoofdtrainer, na 5 jaar assistent van Ed Engelkes te zijn geweest. Sinds januari zijn we druk bezig geweest om de nieuwe spelers groep neer te zetten en met een stuk of 7, 8 nieuwe speelsters erbij is dat goed gelukt. Op een volgepakte Toekomst een Cham pions League wedstrijd spelen is een droom die waarheid wordt. In tegenstelling tot de competitie wedstrijden zullen we dan op het hoofdveld mogen spelen. Qua entourage, uitstraling, capaciteit en beleving vind ik dat ook wel 'passender' dan het kunstgras en de kleine overdekte tribune op veld I. De Ajax Vrouwen verdie nen dat.' Een uitverkocht huis? 'Op 4 oktober zullen we thuis spelen tegen Brescia uit Italië, ik verwacht een volle Toekomst.' 'Ik zeg altijd dat het DNA van de 'vrou- wenclubsupporter' nog geboren moet worden op een bepaalde manier. Daarmee bedoel ik dat mensen in eerste instantie fan van Ajax I zijn, want de Ajax Vrouwen bestaan slechts 5 jaar. We hebben inmiddels wel een vaste supportersgroep opgebouwd die ons al die jaren lang uit en thuis volgen, dat is geweldig.' 'Met alleen al dertigduizend voet ballende meisjes in onze regio, boren we een compleet nieuwe doelgroep aan, die nog groter zal worden. Deze meisjes brengen doorgaans een vader, moeder en een broertje met zich mee - dus reken maar uit. Dit zal Ajax in de toekomst zeker het nodige gaan opleveren, in welke vorm dan ook.' Jan-Matthijs Harderwijk bij Ajax zou passen. Daarbij zou het fijn zijn als ik iets minder tijd kwijt zou zijn aan de dagelijkse zaken en iets meer tijd kon besteden aan het aanscherpen en maken van het daar voor nodige beleid.' Op welk gebied kan wat dat betreft nog winst worden behaald? 'Fullprof zijn komt voor de speel sters wat dichterbij. Ajax is be wust bezig met die professionali sering. Zo wordt er 's ochtends getraind in plaats van 's middags of 's avonds na het werk. Op dit moment hebben speelsters een contract van twintig uur, ze moe ten er nu dus nog ander werk naast doen. We hebben ze liever meer op de Toekomst.' 'De KNVB zou hierin wellicht ook een rol kunnen spelen, in de vorm van een financiële beloning voor internationals die je daardoor voor de Nederlandse

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 21