19 Een van de grote verrassingen van het voetbalseizoen was de voortreffelijke klassering van Jong Ajax in de Jupiler League. De tweede plek achter kampioen VVV en de winst vXn een periodetitel zijn een groot compliment waard. Na de winterstop De eerste wedstrijd na de winterstop begon niet optimaal. In en tegen Emmen werd met 0-0 gelijkgespeeld. Opvallend detail is dat de aanvoerdersband in Emmen om de arm van Matthijs de Ligt zat. Met zijn 17 jaar is hij de eerste minderjarige speler die in een wedstrijd in het betaald voetbal als captain speelde. Jong Ajax herpakte zich in de volgende wedstrijd door knap met 1-2 te winnen van FC Den Bosch. De eerste thuiswedstrijd in 2017 tegen Almere City FC werd een week uitgesteld vanwege de vorst, maar daar lieten de jonge Ajacie- den zich niet door van de wijs brengen. Een uur lang werden de Almeerders van het kastje naar de muur gestuurd en keken bij rust tegen een 5-0 achterstand aan. De nummer zeven van de ranglijst kwam nog terug tot 5-3, maar uiteindelijk werd het 6-3. In de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven werd voor het eerst in de clubhistorie een periodetitel behaald. Ondanks een gelijkspel (l-l) veroverden de mannen van Marcel Keizer de derde periodetitel van de Jupiler League. In de aanloop naar deze wedstrijd behaalde Jong Ajax verschillende resultaten. Thuis tegen RKC Waalwijk werd met 4-1 gewonnen. In de volgende wedstrijd kreeg Jong Ajax een pak slaag bij Fortuna Sittard. Het werd maar liefst 5-2 voor de Limburgers. Thuis tegen MVV kwam Jong Ajax niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Bij de hekkensluiter van de Jupiler League, Achilles'29, werd het 3-2 voor de Amsterdammers. Prachtig seizoen Na de winst van de periodetitel werd wisselend gepresteerd. In en tegen FC Oss werd met 0-3 verloren. Bij De Graafschap werd met 3-2 verloren. De thuiswedstrijd tegen FC Volendam kon niet worden gewonnen. Door het gelijke spel bleef Jong Ajax tweede in de Jupiler League. In het laatste gedeelte van het seizoen pakte Jong Ajax de nodige punten, maar kwam het net te kort om geschiedenis te schrijven door kampioen van de Jupiler League te worden. Er werd verloren van NAC Breda en Jong PSV. De andere wedstrijden tegen o.a. Jong FC Utrecht, Telstar, FC Dordrecht en Helmond Sport werden win nend afgesloten met als hoogtepunt een mooie uitoverwinning bij kampioen VVV. De Ajacieden wonnen in Venlo met l-4. De laatste wedstrijd van het seizoen, tegen Cambuur Leeuwarden, werd met 2-l gewonnen. Met deze winst werd een prachtig seizoen afgesloten. Niet alleen bereikte Jong Ajax de hoogste notering op de ranglijst sinds deel name aan de Jupiler League, ook werd de eerste periodetitel uit de geschiedenis van de club gewonnen. De resultaten mochten er zijn dit seizoen, maar ook het spel van de ploeg was bij vlagen oogstre lend, gepaard gaand met veel en vooral mooie doelpunten. Yuri van Eijden wedstrijden werden ook gewonnen. Eerst bij FC Dordrecht met 0-2 en daarna bij SC Cambuur Leeuwarden met l-3. De voorlaatste wedstrijd van het jaar was de topper op de Toekomst tegen Jong PSV. In een boeiend en goed duel werden de Eindhovena- ren met l-0 verslagen door een doelpunt van Kaj Sierhuis. Helaas was dit resultaat net niet goed genoeg voor de tweede periodetitel. Deze ging naar de laatste tegenstander van 20l6, Helmond Sport. Ook dit team werd aan de zegekar gebonden. De uitwedstrijd eindigde uitein delijk in een 2-4 overwinning. Voorafgaand aan de wedstrijd kreeg Frenkie de Jong de Bronzen Stier voor beste talent van de tweede periode. Het kalenderjaar 20l6 werd afgesloten af met een mooie tweede plaats op de ranglijst.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 19