Jong Ajax 18 In natte omstandigheden begon Jong Ajax in juni aan de voorbereiding op een nieuw seizoen in de Jupiler League. Marcel Keizer is verantwoordelijk voor het tweede team van Ajax. Hij wordt hierbij geassisteerd door oud eerste-elftalspelers George Ogararu en John Heitinga. Jong Ajax startte het seizoen 2016/2017 met een nieuwe technische staf. Marcel Keizer, afkomstig van Cambuur Leeuwarden, volgde Jaap Stam op. De trainersstaf werd gecomplementeerd door oud-spelers John Heitinga en George Ogararu. Veel doelpunten De competitie begon voor Jong Ajax met een l-l gelijkspel thuis tegen FC Emmen. Daarna boekten de mannen van Mar cel Keizer drie overwinningen op rij, vaak met grote cijfers. Almere City werd in Almere met 1-4 verslagen, Den Bosch kreeg in Amsterdam klop met 5-2 en Fortuna Sittard werd op de Toekomst met 2-1 verslagen. In de vijfde wedstrijd werd tegen de eerste nederlaag van het seizoen gelopen. RKC Waalwijk was met 2-1 te sterk. Vooral de thuiswedstrijden van Jong Ajax waren dit seizoen een lust voor het oog. Met goed voetbal en veel doelpunten viel er genoeg te genieten op De Toekomst. Zo ook in de thuiswedstrijd tegen Achil- les'29. De gasten kwamen nog wel op voorsprong, echter de mannen van Marcel Keizer werkten een galavoorstelling af en trakteerden het publiek op een keur aan technische hoogstandjes en fraaie goals. Het werd uiteindelijk 7-1. Helaas lukte het in de uitwedstrijden niet altijd. Bij MVV werd met 1-0 verloren. De thuiswedstrijd tegen FC Oss bracht weer spektakel. De Brabanders werden met maar liefst 7-0 weggespeeld. In de daaropvolgende uitwedstrijd ging het weer mis voor de Amsterdammers. Door in de laatste minuut de 2-1 te maken, sleepte FC Eindhoven de thuisoverwinning over de streep. Tegen De Graafschap herpakte Jong Ajax zich weer. De Doetinchem- mers werden met dominant voetbal en met een 4-2 nederlaag naar huis gestuurd.Voorafgaand aan de wedstrijd kreeg Abdelhak Nouri de Bronzen Stier (beste speler van de eerste periode van de Jupiler League red.) uitgereikt door Hakim Ziyech. In de uitwedstrijd bij Volendam werden er weer punten gemorst. Jong Ajax speelde gelukkig gelijk met l-l. Tweede plaats De thuiswedstrijd tegen NAC Breda werd voor de verandering in de Amsterdam ArenA gespeeld. Door goals van El Ghazi en De Ligt werd de club uit Noord-Brabant met 2-1 verslagen. In de uitwedstrijd bij Jong FC Utrecht werd met 2-2 gelijkgespeeld. De thuiswedstrijd tegen Telstar werd wel winnend afgesloten. Door goals van El Ghazi en De Jong werd de einduitslag 2-1. De twee daaropvolgende thuis-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 18